رئیس دانشگاه محقق اردبیلی: توسعه کشور منوط به توسعه یافتگی در علم و فناوری است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۳/۲۹ - 15:44 | 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: توسعه کشور منوط به توسعه یافتگی در علم و فناوری است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی در نشست آزاداندیشی «نقش نخبگان دانشگاهی در تحقق اهداف علمی و پژوهشی بیانیه گام دوم انقلاب» در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دانشگاه ها می توانند نقش ارزنده ای در رشد متوازن در همه ابعاد داشته باشند.
وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، افزود: در اولین بند این بیانیه که به عنوان منشور کاری ارائه شده است، توجه به علم و فناوری مشاهده می شود.
حبیبی با بیان اینکه توسعه کشور منوط به توسعه یافتگی در علم و فناوری است، تصریح کرد: این مهم نیازمند فعالیت هر چه بیشتر اساتید و پژوهشگران است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نقش اساتید دانشگاه در اصلاح و بهبود وضعیت جامعه را بسیار پررنگ دانست و خاطرنشان کرد: نقش اساتید بسیجی از نظر عملی از جمله حضور به موقع سرکلاس، پژوهش، فناوری، فرهنگی و غیره باید با اساتید غیربسیجی متفاوت باشد.
وی همچنین مدیریت با شیوه بسیجی با مدیریت با شیوه عادی را بسیار متفاوت دانست.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل نیز با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب باید به یک گفتمان در دانشگاه تبدیل شود، گفت: تاکنون بیش از بیست جلسه در این خصوص در سطح دانشگاه برگزار شده است.
وی با بیان اینکه وظیفه دانشگاه ها تولید علم و فناوری است، افزود: در امر اتاق فکر حجاب و عفاف و مسائل فرهنگی کارهای بسیاری در حال انجام است و در این راستا از اساتید توقع داریم به همدیگر کمک کرده و امید را در دل دانشجویان بکارند.
حسنی خواستار ترویج فرهنگ ازدواج آسان توسط دانشگاهیان به عنوان الگوی جامعه شد و گفت: باید تلاش کنیم سبک زندگی خود را اسلامی کنیم.
دکتر مرتضی ابراهیمی رئیس سازمان بسیج اساتید استان اردبیل ضمن تبریک روز بسیج اساتید، گفت: روز بسیج اساتید به نام روز استاد تراز انقلاب اسلامی شهید چمران نامگذاری شده است.
وی با اشاره به نقش نخبگان دانشگاهی در تحقق اهداف علمی و پژوهشی بیانیه گام دوم انقلاب، افزود: تولید علم نافع، بهبود کیفیت آموزشی و فرهنگی و تربیت نیروی انسانی انقلابی و کارآمد محورهای این نشست می باشند.
گفتنی است در این برنامه به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، اساتید حاضر در نشست به ارائه نظرات و راهکارهای خود پیرامون موضوع نشست پرداختند و در پایان از تعدادی از اعضای هیات علمی که در برنامه های کانون بسیج اساتید دانشگاه مشارکت فعال داشتند، تجلیل به عمل آمد.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 138 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر