با جذب 8 هسته فناور؛ تعداد واحدهای فناور مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه از مرز ۶۰ واحد عبور کرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۳/۲۵ - 16:05 | 
رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: از ابتدای سالجاری، تعداد ۸ واحد فناور جدید در این مرکز جذب شده و با این جذب، تعداد واحدهای فناور مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه از مرز ۶۰ واحد عبور کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر برومند صلاحی با اعلام این خبر افزود: این هسته ها، در حوزه های IT، ساخت و تولید، نانو ذرات و کشاورزی جذب مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شده و برای طی پروسه طراحی مفهومی، تست و ارزیابی و ساخت نمونه نیمه صنعتی در مقطع پیش رشد قرار گرفته­اند.
 وی ادامه داد: در نظر داریم تعداد شرکت­های مرکز رشد دانشگاه را تا پایان سال ۹۸، به حدود ۷۵ شرکت برسانیم.
رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی افزود: واحدهای فناوری که در مقطع پیش ­رشد قرار می­گیرند شش تا نه ماه تحت مشاوره علمی و فنی قرار گرفته و پس از ساخت نمونه­ محصول و ثبت شرکت، به عنوان شرکت فناور وارد مقطع رشد می­شوند که یک دوره سه ساله است.
 صلاحی افزود: شرکت­های فناور که در مقطع رشد قرار می­گیرند علاوه بر برخورداری از فضای فیزیکی و امکانات اداری مناسب، تحت فرایندهای توانمندسازی مرکز در حوزه­های بیمه، مالیات، حقوق تجارت، ثبت برند، ثبت اختراع، دانش بنیان شدن، بازاریابی و تجاری­سازی و غیره قرار می­­گیرند و پس از رسیدن به مرحله­ رشدیافتگی، برای انبوه­ سازی محصول به پارک­ های علم و فناوری معرفی می­شوند.
وی افزود: مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه آماده حمایت همه جانبه از ایده­ های فناورانه دانشگاهیان است.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 212 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر