دکتر حبیبی در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان کشاورزی: فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی از دانش خود برای ارتقای این صنعت استفاده کنند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۳/۱۸ - 19:44 | 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی از دانش خود برای ارتقای این صنعت استفاده کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه با بیان این مطلب افزود: صنعت کشاورزی در کشور عمدتا به صورت سنتی انجام می شود اما امیدواریم دانشجویان فارغ التحصیل در رشته های مرتبط برای علمی کردن این صنعت آستین همت بالا بزنند.
وی با اشاره به اینکه نگاه غیرعلمی به کشاورزی سبب شده است که هزینه تولید محصولات کشاورزی در کشور بالا باشد، ادامه داد: با ورود دانش آموختگان رشته های مرتبط و علمی کردن صنعت کشاورزی، هم می توان راندمان کاری را افزایش داد و هم می توان ارزش افزوده محصولات را ارتقا بخشید.
 رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه صنعت کشاوری، پولساز است، اضافه کرد: نباید حوزه کشاورزی از بی دانشی رنج ببرد به همین دلیل انتظار از دانش آموختگان رشته های کشاورزی بالا است.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل گفت: دانش برای رشد و کمال انسان است.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی اضافه کرد: اگر علم انسان را به کمال نرساند، علم نیست بلکه جهل است.
وی با اشاره به اینکه ما از طریق دانش به مردم خدمت می کنیم، اظهار کرد: با وجود اینکه ما از نعمت های آب و خاک برخوردار هستیم اما در صنعت کشاورزی هنوز توسعه لازم را نداشته ایم.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل گفت: امروز بحث کشاورزی، بحث روزانه همه مردم دنیا است و باید بیشتر در این حوزه تلاش کنیم.
دکتر اکبر قویدل رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: فارغ التحصیلان سفیران این دانشگاه هستند و ما آماده هستیم برای فارغ التحصیلان در زمینه های مختلف تسهیل گری کنیم.
وی با بیان اینکه خانواده های فارغ التحصیلان امروز، چهار سال پیش در زمان ثبت نام نگرانی هایی داشتند، ادامه داد: بر این باور هستم فارغ التحصیلانی را تحویل خانواده ها می دهیم که از نظر فرهنگی و علمی ارتقا یافته اند.
قویدل با اشاره به وضعیت اشتغال در بخش های دولتی تصریح کرد: بخش دولتی به نوعی اشباع شده است و فارغ التحصیلان برای اشتغال باید به فکر فعالیت در بخش خصوصی باشند.
رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: در بخش خصوصی تقاضا برای دانش آموختگان رشته های کشاورزی کاهش نیافته است بلکه حتی افزایش هم یافته است.
قویدل با اشاره به اینکه در جامعه نیاز وافری به افراد باسواد و فرهیخته وجود دارد، ابراز امیدواری کرد: دانش آموختگان از دانسته های خود برای اعتلای استان و کشور استفاده کنند.
یادآور می شود برگزاری مسابقه، اجرای زنده موسیقی، اجرای استندآپ کمدی، و تجلیل از فارغ التحصیلان از دیگر بخش های این مراسم بود.
 
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 437 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر