معاون استاندار اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی مطرح کرد: پیشرفت های دانشگاه محقق اردبیلی نشان دهنده خدمات انقلاب اسلامی است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۳/۸ - 14:42 | 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: دانشگاه محقق اردبیلی مولود انقلاب اسلامی است و پیشرفت های این دانشگاه به نوعی نشان دهنده خدمات انقلاب اسلامی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در جلسه شورای دانشگاه محقق اردبیلی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل، مهندس بهروز ندایی با بیان این مطلب افزود: به دستور استاندار از پروژه های عمرانی دانشگاه محقق اردبیلی بازدید کردیم تا از نزدیک در جریان میزان پیشرفت و اعتبارات مورد نیاز جهت تکمیل این پروژه ها قرار بگیریم.
وی افزود: این بازدیدها را برای پیش ‌بینی اعتبارات مورد نیاز جهت تامین اعتبارات پروژه های نیمه تمام در سفر رئیس جمهور به استان اردبیل انجام می دهیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با بیان اینکه برای سفر رئیس جمهور به استان اردبیل پروژه ها را روی پروژه های آب، راه و آموزشی متمرکز کرده ایم، ادامه داد: این کار به جهت برنامه ریزی دقیق و دوری گزیدن از پروژه های غیراولویت دار انجام می شود.
ندایی با اشاره به اینکه دانشگاه محقق اردبیلی از نظر علمی و مسائل آموزشی و پژوهشی پیشرفت ‌های خوبی داشته است، ادامه داد: امیدوارم این دانشگاه منشاء خدمات خیر برای کشور و استان باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با بیان اینکه دانشگاه محلی برای تولید علم است، اضافه کرد: این مهم باید در جامعه خود را نشان دهد و دستگاه‌ های دولتی باید بودجه‌ های پژوهشی خود را با مشارکت دانشگاه در زمینه های پژوهشی مصرف کنند.
وی با اشاره به اینکه باید ارتباط جامعه با دانشگاه تقویت شود، تصریح کرد: در استان اردبیل به جز چند مورد ارتباط مناسبی بین صنعت و دانشگاه وجود ندارد.
ندایی با بیان اینکه مطالعات اجتماعی هم باید توسط دانشگاه و اساتید دانشگاه انجام شد، گفت: این مطالعات باید منجر به خروجی مناسب برای رفع مشکلات جامعه باشد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: پروژه‌های عمرانی دانشگاه محقق اردبیلی از پروژه های فعال عمرانی سطح استان است.
مهندس مسعود امامی یگانه با بیان اینکه کیفیت و سرعت عمل پیشرفت پروژه های عمرانی دانشگاه قابل قبول است، گفت: این پروژه باید با همدلی بیشتر و تامین اعتبارات مورد نیاز بیش از پیش شتاب بگیرد.
وی با بیان اینکه توسعه فضاهای آموزشی و دانشگاهی یکی از برنامه‌ های سفر رئیس جمهور به استان اردبیل است، تصریح کرد: استانداری در صدد است تا با پیش ‌بینی هزینه ‌ها و تامین اعتبارات کمکی مورد نیاز، تکمیل پروژه های عمرانی در دستور کار قرار دهد.
امامی یگانه با بیان اینکه هدف استانداری حمایت از پروژه‌ های عمرانی و آموزشی است، ادامه داد: تلاش ما بر این است که هرچه زودتر این پروژه ‌ها تکمیل و در اختیار مردم قرار بگیرد.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: این دانشگاه تقریبا ۴۰ سال پیش تاسیس شده است و هم اکنون حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر دانشجو و ۳۸۵ نفر عضو هیات علمی دارد.
دکتر عزیز حبیبی افزود: حدود ۴۰ درصد اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی دانشیار و استاد تمام بوده، دو نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه در زمره یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار داشته و دو نفر هم از اعضای هیات علمی به عنوان اساتید برتر کشور انتخاب شده اند.
وی با بیان اینکه ۴ نفر از دانشجویان دانشگاه در سنوات گذشته به عنوان دانشجوی نمونه کشوری انتخاب شدند، گفت: از ۲۳ نفر دانشجوی نمونه کشور انتخاب شده در سال گذشته، دو نفر از دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی بوده اند.
حبیبی ادامه داد: بر اساس اعلام سایت اسکوپوس میزان رشد علمی کشور در سال گذشته حدود ۸ درصد بوده است اما این میزان در دانشگاه محقق اردبیلی ۵۰ درصد بوده است که رقم قابل توجهی است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه رتبه دانشگاه محقق اردبیلی در ISC هشت رتبه ارتقا یافته است، اظهار کرد: تولیدات علمی مشترک بین المللی اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی ۱۵۸ درصد افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه از معدود دستگاه هایی هستیم که پروژه های عمرانی خود را تعطیل نکرده ایم، ادامه داد: دانشگاه محقق اردبیلی پیشانی علمی استان اردبیل محسوب می‌شود.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: خوابگاه متاهلی دانشگاهی در این دانشگاه لازم است و باید در این زمینه برنامه ‌ریزی ‌های لازم انجام شود.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی ادامه داد: در برخی از دانشگاه های کشور خوابگاه متاهلی وجود دارد و خوابگاه های متاهلی می تواند تا حدودی مشکلات را مرتفع کند.
وی با بیان اینکه در زمینه خوابگاه های دانشجویی کارهای خوبی در دانشگاه انجام شده است، ادامه داد: این تعداد خوابگاه باز هم جوابگوی دانشجویان نیست و دانشجویان بعد از چند ترم در بیرون از دانشگاه خوابگاه می گیرند که این خود می ‌تواند منجر به آسیب‌ های اجتماعی باشد.
حسنی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی پیشانی علمی استان اردبیل محسوب می‌شود، افزود: این دانشگاه مهمانسرا ندارد و انتظار داریم مسئولان استانی کمک کنند تا بتوانیم برای دانشگاه مهمانسرا تاسیس کنیم.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: وظیفه دانشگاه تربیت نسل سالم است و مدیران استانی هم باید کمک کنند که بدحجابی و بدپوششی به دانشگاه ورود نکند.
یادآور می شود در این نشست، اعضای شورای دانشگاه محقق اردبیلی نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 217 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر