ورود به سایت

همایش ملی علمی دانشجویی روانشناسی- انجمن علمی روانشناسی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۳۰ - 18:30 | 
 انجمن علمی روانشناسی
عنوان فعالیت: همایش ملی علمی دانشجویی روانشناسی
نوع فعالیت: رویداد علمی
سطح برگزاری: کشوری
مدرس: پروفسور محمد نریمانی، پرفسور نادر حاجلو، دکتر ستاری، دکتر حشمتی
محل برگزاری: سالن بصیرت
مسئول برگزاری: آقای علی جباری
همکاران اجرایی: علی جباری، محمد خاکپور، محمدعلی وزیری
زمان برگزاری: ۹۷/۲/۳۰
تعداد جلسات: ۱ جلسه
مدت برنامه: ۴ ساعت
تعداد شرکت‌کنندگان: ۲۶۰ نفر
 ---
گزیده مطالب و سرفصل عناوین:
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر رسول حشمتی در همایش ملی علمی دانشجویی روانشناسی با بیان این مطلب افزود: روانشناسی منجر به شناخت عمیق از خودمان می‌شود و انسان هر چقدر خود را بشناسد به همان اندازه هستی را خواهد شناخت.
وی با اشاره به اینکه روانشناسی موجب می‌شود که عزت نفس در انسان افزایش یابد، تصریح کرد: مطالعه علم روانشناسی سبب می‌شود که انسان زخم‌های عزت نفس خود را ترمیم کند.
عضو هیات علمی دانشگاه تبریز با بیان اینکه کمک به ایجاد و ارتقای ارتباط از دیگر نقش‌های علم روانشناسی در زندگی انسانهاست، ادامه داد: ما انسان‌ها محصول ارتباط هستیم و روانشناسی موجب می‌شود که به این ارتباطات عمق ببخشیم.
به گفته حشمتی، سازگارکردن انسان با تغییر و تحولات از دیگر آثار عمیق مطالعه علم روانشناسی در زندگی فردی و اجتماعی انسان است.
عضو هیات علمی دانشگاه تبریز تشریح کرد: روانشناسی بالینی بیشتر به نقش ذهن پرداخته و ارزیابی، تشخیص و بیماری ذهن را مورد بررسی قرار می دهد ولی روان‌پزشکی ذهن بیمار را با دارو معالجه کرده و روانشناسی سلامت ارتباط بین ذهن و بدن را بررسی می کند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه باید قدر فرصت‌ها را بدانیم، گفت: در کارهای انفرادی موفق عمل می کنیم اما در کارهای گروهی با مشکلاتی مواجه هستیم که باید دانشجویان از فضای ایجاد شده در دانشگاه برای تقویت روحیه کار جمعی استفاده کنند.
دکتر معرفت سیاهکوهیان با بیان اینکه همایش‌های علمی و دانشجویی موجب ایجاد روحیه تشکیلاتی و کار جمعی در دانشجویان می‌شود، اضافه کرد: معاونت فرهنگی و دانشجویی از برنامه‌های دانشجویان در ابعاد مختلف حمایت می‌کند.
وی با اشاره به اینکه انجمن‌های علمی بهترین بازوی کمکی برای دانشگاه و معاونت‌ها هستند، تصریح کرد: این انجمن‌ها و برنامه‌های دانشجویی از الان زمینه‌های مسئولیت‌پذیری دانشجویان در آینده را فراهم می‌کند.
سیاهکوهیان با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی از تمام ایده‌های دانشجویان استقبال می‌کند، ادامه داد: تلاش ما بر این است که قسمتی از کارهای دانشگاه را به دانشجویان برون‌سپاری کنیم.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه نوع نگاه به رشته‌های تحصیلی بسیار مهم و موثر است، اضافه کرد: متاسفانه برخی افراد صرفا به دنبال تحصیلات می‌روند اما برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی باید تفکر خلاقانه داشت.
رئیس دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: اصل احترام به خود و دیگران یک تشویق روانی است و برای انسان هم تشویق‌کردن و هم تشویق‌شدن مهم و لذت‌بخش است.
دکتر محمد نریمانی با بیان اینکه انجمن‌های علمی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی فعال هستند، تصریح کرد: این فعالیت‌ها خود را در قالب برنامه‌های مختلف و همایش‌های علمی خود را نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه کارهای ارزشمندی توسط انجمن‌های علمی دانشکده انجام شده است، اضافه کرد: این برنامه ها موجب مشارکت بیشتر دانشجویان در کارهای گروهی می‌شود.
رئیس دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه همایش‌های علمی به فرهنگ پژوهشی دانشجویان عمق می‌بخشد، افزود: در این همایش‌ها، ارتباطات دانشجویان با اساتید، پژوهشگران و صاحب نظران تقویت می‌شود و این کار موجب کارهای مشترک پژوهشی می‌شود.
نریمانی ادامه داد: همایش‌های علمی نشاط علمی را به دنبال دارد و این کار سبب می‌شود که توان علمی و اجتماعی دانشجویان تقویت شود.
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل هم گفت: فعالیت در انجمن‌های علمی دانشجویی فرصت خوبی برای خود دانشجویان، دانشگاه و حتی مسئولان اجرایی است.
دکتر بهزاد ستاری اضافه کرد: سازمان بهزیستی استان اردبیل آماده هر نوع همکاری با انجمن‌های علمی دانشجویی است و پیشنهاد می‌کنم که دانشجویان در برنامه‌هایشان از تجارب همکاران بهزیستی استفاده کنند.
وی با اشاره به تاثیرگذاری هیجانات در زندگی افراد تصریح کرد: یکی از فاکتورهای مهم موفقیت انسان‌ها بحث هیجانات است و این هیجانات اثرات خاص و ویژه‌ای در زندگی افراد دارند.
یادآور می‌شود در این همایش ۷ نفر از دانشجویان به ارائه مقاله پرداخته و از سه مقاله برتر تجلیل شد.

***

***

 


CAPTCHA