رئیس دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد: رونمایی از سامانه تولیدی مرکز آپای دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان سامانه برگزیده کشوری

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۳۰ - 13:55 | 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از رونمایی سامانه تولیدی مرکز آپای این دانشگاه به عنوان سامانه برگزیده کشوری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی از رونمایی سامانه تولیدی مرکز آپای دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان سامانه برگزیده کشوری با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: به مناسبت روز جهانی ارتباطات که امسال با شعار رونق تولید و گسترش خدمات دیجیتال نامگذاری شده است، دکتر آذری جهرمی از نمایشگاه دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات کشور بازدید و از چهار طرح مهم ارتباطی از جمله سامانه تولیدی آزمایشگاه آپای دانشگاه محقق اردبیلی به نام سینا رونمایی کرد.
وی در تشریح سامانه سینا، افزود: این سامانه اولین سامانه بومی کشور در حوزه ارزیابی و کشف خودکار آسیب پذیری های فضای وب است. همچنین این سامانه با رصد دائمی فضای وب کشور نسبت به کشف و گزارش آسیب پذیری های موجود اقدام می کند.
حبیبی تصریح کرد: با توجه به اینکه خزشگر سامانه فوق بیش از ۳۰۰ هزار وب سایت کشور را شناسایی کرده است، این سامانه با استقرار در مرکز ماهر«مرکز نظارت و مانیتورینگ فضای وب کشور» عمل می کند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی خاطرنشان کرد: سامانه سینا از بین حدود ۱۰۰ سامانه مربوط به ۳۵ مرکز آپا، به عنوان یکی از شش سامانه برگزیده مراکز آپای کشور ذیل طرح های چهارگانه به این نمایشگاه دعوت شده بود.
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 533 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر