دکتر حبیبی در مراسم گرامیداشت روز معلم؛ مردم بالاترین اعتماد را به معلمان دارند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۱۱ - 16:39 | 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: آحاد مردم بالاترین اعتماد و اطمینان را به معلمان دارند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی در مراسم گرامیداشت روز معلم با اعلام این خبر افزود: معلمان و اساتید باید از این سرمایه اجتماعی برای اعتلای نظام و انقلاب اسلامی استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه و دانشگاهیان باید در کنار کار علمی و آموزشی به تاثیرگذاری در لایه های مختلف جامعه هم توجه داشته باشند، ادامه داد: دانشگاه و دانشگاهیان باید بتوانند روی مردم اثرگذار بوده و برای رفع مشکلات جامعه راه حل های علمی و عملی ارائه دهند.
حبیبی ادامه داد: نباید معلمان اجازه دهند به جایگاه اجتماعی و علمی آنها خدشه ای وارد شود و خود باید منشا خیر و برکت باشند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: اگر دانشگاه و دانشگاهیان نتوانند نیروهای علمی، مومن، مدافع نظام و انقلاب اسلامی و با مهارت به جامعه تحویل دهند، آن وقت جایگاه خود را از دست خواهند داد.
حبیبی با اشاره به اینکه معلمان باید بیش از پیش به ارتقای جایگاه اجتماعی و علمی خود توجه کنند، تشریح کرد: دفاع از جایگاه معلمان وظیفه تک تک ما است و باید این کار را در برنامه روزمره زندگی خود قرار دهیم.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: سلامت جامعه هدف و محیط دانشگاه قابل قیاس با نهادهای و دستگاه های دیگر نیست و ضریب سلامت دانشگاهیان بالاتر از آنها است.
حبیبی با بیان اینکه دشمنان نظام و انقلاب اسلامی تمام تلاش خود را برای ناامیدی مردم کشور به کار گرفته اند، تصریح کرد: اساتید باید در کلاس های درسی، به دانشجویان امید دهند و آنها را به آینده خوشبین کنند.
 حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: معلمی جلوه ای از قدرت لایزال الهی است.
وی با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن کریم، بعد از خلقت به صفت معلمی اشاره می کند، ادامه داد: معلمان باید قدردان توفیق الهی به آنها برای جایگاه معلمی باشند.
حسنی اضافه کرد: معلمان بهترین ثمره جمهوری اسلامی ایران هستند و طبق روایات، معلمان در قیامت به صورت یک امت محشور می شوند.
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: اساتید باید بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری را در دانشگاه به یک گفتمان عمومی تبدیل کنند.
دکتر مرتضی ابراهیمی رئیس بسیج اساتید استان اردبیل و عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: معلمی دارای جایگاه، بها و حرمت هستند و باید معلمان قدر این جایگاه را بدانند.
وی اضافه کرد: فرهنگ، جهانی بودن، آینده نگری و توجه به قابلیت ها و ظرفیت های بومی و محلی ماهیت ها و شاخص های انقلاب اسلامی هستند.
رئیس بسیج اساتید استان اردبیل و عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با هوشمندی شکل گرفته و باید کارگزاران آن هم هوشمندانه عمل کنند، تصریح کرد: باید از دایره گروهی و حزبی بیرون آمده و فکرمان را در اشل انقلاب اسلامی قرار دهیم.
یادآور می شود در این مراسم از اساتید بازنشسته، خانواده مرحوم دکتر ثمری عضو متوفی هیات علمی دانشگاه و اساتید ارتقا یافته مرتبه علمی و اساتید برتر دانشکده ها در ارزشیابی آموزشی و اساتید فعال در حوزه آموزش مجازی و آموزش مهارتی تجلیل شد.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 354 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر