ورود به سایت

برگزاری مراسم دیدار نوروزی رییس دانشگاه محقق اردبیلی با دبیران انجمن‌های علمی دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۱۸ - 14:00 | 
جلسه دیدار نوروزی رییس دانشگاه محقق اردبیلی با دبیران انجمن‌های علمی دانشگاه در روز یکشنبه ۱۸ فرودین ماه ۱۳۹۸ در محل اتاق شورای دانشگاه برگزار گردید.

در این دیدار دکتر عزیز حبیبی با بیان اینکه طی یک سال گذشته دستاوردهای خوبی در حوزه‌های مختلف دانشگاه داشته‌ایم، گفت: اراده و همتی که خداوند به هر انسانی داده، بلندتر از آن است که سختی‌ها بتواند آنرا ناامید کند.
وی با بیان اینکه میزان رشد تولیدات علمی کشور در مقایسه بین سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ حدود هشت درصد بوده است، افزود: این درحالی است که این رشد برای دانشگاه محقق اردبیلی حدود ۵۰ درصد بوده است.
حبیبی به استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی برای گسترش فعالیت‌های علمی تاکید کرد و گفت: همکاری پژوهشگران دانشگاه محقق اردبیلی با کشورهای پیشرفته از جمله ژاپن، ایتالیا، سوئد، هلند و غیره نیز ۱۵۸ درصد افزایش یافته است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از افزایش ۸۰ درصدی تولید مقالات داغ و پراستناد دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد و تصریح کرد: با تلاش گروه همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه نیز ظرفیت فعال برای حمایت ۱۳ هزار یورویی اتحادیه اروپا از اعزام استاد و دانشجوی دانشگاه محقق اردبیلی به دانشگاه‌های اسپانیایی مهیا شده است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته از ۲۷ دانشجوی نمونه کشوری زیرمجموعه دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دو نفر از دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی بودند، افزود: همچنین پایان‌نامه‌های دانشجویان این دانشگاه نیز جزو پایان‌نامه‌های برتر در بنیاد البرز و جایزه ویژه پروفسور حسابی انتخاب و معرفی شده‌اند.
حبیبی از شتاب فعالیت‌های عمرانی دانشگاه خبر داد و گفت: عملیات عمرانی استخر و گلخانه آموزشی و پژوهشی دانشگاه نیز به زودی آغاز خواهد شد.
رییس دانشگاه محقق اردبیلی خاطرنشان کرد: با نوسازی و به‌سازی سالن شهید خودسیانی برنامه‌های انجمن‌های علمی و جشن‌های فارغ‌التحصیلی به صورت پررنگ برگزار خواهد شد.
 دکتر معرفت سیاه‌کوهیان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با تاکید بر تولید علم ثروت‌آفرین در دانشگاه، گفت: با این حال، تولید اخلاق نیز باید جزو اولویت‌های ما در دانشگاه باشد.
وی انجمن‌های علمی را اصلی‌ترین بازوی معاونت فرهنگی و دانشجویی عنوان کرد و افزود: ما با رویکردی جدید در ترمیم اطراف محوطه‌های خوابگاهی از ظرفیت انجمن‌های علمی استفاده خواهیم کرد.
دکتر معراج شرری مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه مجمع انجمن‌های علمی برای اولین بار در دانشگاه محقق اردبیلی تشکیل شد، گفت: تلاش ما ایجاد فضای صمیمی میان انجمن‌های علمی است.
وی با بیان اینکه انتظار می‌رود انجمن‌های علمی علاوه بر انجام فعالیت‌های روتین به سراغ فعالیت‌های دارای خلاقیت بیشتر بروند، افزود: افزایش تعداد برنامه‌های انجمن‌های علمی کاملا مشهود است که این مهم نویدبخش روزهای خوب برای انجمن‌های علمی و دانشگاه محقق اردبیلی است.
همچنین آقای مهرداد ایرانپور سخنگوی مجمع شورای دبیران انجمن‌های علمی دانشگاه ضمن تبریک آغاز سال نو‌‌‌، به بیان مسائل مهمی درخصوص فعالیت‌های انجمن‌های علمی و نحوه تعاملات و ارتباط آن‌ها با سایر سازمان‌ها و ارگان‌های استان پرداختند.
در پایان هدیه‌‌ای به رسم یادبود به دبیران محترم انجمن‌های علمی اهداء شد.
 
***
 
***


CAPTCHA code