قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم: مدیریت پارک علم و فناوری باید به دنبال توسعه باشد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۶ - 17:47 | 
قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مدیریت پارک علم و فناوری باید به دنبال توسعه باشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر مهدی کشمیری در مراسم معارفه رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل با بیان این مطلب افزود: پارک علم و فناوری برای استان است و باید استان از توسعه پارک علم و فناوری حمایت کرده و ما هم پشتیبانی می کنیم.
وی با اشاره به اینکه مدیریت پارک علم و فناوری کار سختی است، تصریح کرد: رئیس پارک علم و فناوری باید وقت و انرژی بگذارد و از طرف دیگر، جدیت و تعامل با تمامی ذینفعان را در دستور کار قرار دهد.
قائم مقام معاون پژوهش و فناوری و مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری مجموعه مهمی است و باید منشا خیر و تاثیرگذاری باشد، ادامه داد: دانشگاه باید از نگاه آموزش محور به سمت حل دغدغه های جامعه حرکت کند.
کشمیری اظهار کرد: ادبیات پارک علم و فناوری توسعه، علم و ثروت است و باید با اقشار مختلف در ارتباط بوده و اثربخشی خود را نشان دهد.
مهندس اکبر بهنامجو استاندار اردبیل گفت: در جنگ اقتصادی قرار داریم و باید در این جنگ حضور و تلاش مضاعفی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه در جنگ، شب و روز وجود ندارد، ادامه داد: پارک علم و فناوری باید با هماهنگی بین دستگاهی، از پتانسیل های جمعی آنها در توسعه استفاده کند.
بهنامجو ادامه داد: باید از تجاری سازی محصولات شرکت های دانش بنیان کاملا حمایت کرد و با تجاری سازی، این محصولات را وارد بازار کرد.
استاندار اردبیل افزود: باید جوانان و ایده های آنها کاملا حمایت شوند تا از برآیند آنها تولید ثروت کرده و به افزایش ثروت استان کمک کرد.
دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: علی رغم اینکه سابقه تاسیس پارک ها به اوایل دهه 80 بر می گردد اما در استان اردبیل این پارک در سال 86 مجوز فعالیت گرفته است اما با حدود 5 سال تاخیر تشکیل شده است.
 وی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری اردبیل، آخرین پارکی بود که در بین استان ها شکل گرفته است، تصریح کرد: در سال های گذشته پارک علم و فناوری کارهای خوب و ارزنده ای که انجام داده است که با توجه به نقش پارک ها در ایجاد ثروت و توسعه اشتغال دانش بنیان، باید بیش از پیش از پارک علم و فناوری حمایت کنیم.
حبیبی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری می تواند با همکاری مراکز رشد دانشگاه های استان گام های موثری در توسعه اشتغال های فناورانه بردارد، ادامه داد: همه امکانات و تجهیزات دانشگاه محقق اردبیلی با رعایت ضوابط موجود در اختیار پارک علم و فناوری قرار دارد.
دکتر عبدالقیوم قلیپوری رئیس پیشین پارک علم و فناوری استان اردبیل با بیان اینکه این پارک را در شرایط سختی راه اندازی کرده ایم، گفت: هم اکنون در پارک علم و فناوری 60 واحد فناور مستقر شده و در این مدت بیش از 40 استارت آپ ویکند برگزار کرده ایم.
وی با اشاره به اینکه موفقیت بیشتر هر نهادی رابطه مستقیمی با امکانات آن نهاد دارد، افزود: در مدتی که پارک فعالیت هایش را شروع کرده است، با تلاش همکاران، گام های موثری را برای توسعه این نهاد برداشته ایم.
دکتر حبیب ابراهیم پور رئیس جدید پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: برای توسعه بیشتر باید اقتصاد دانش بنیان و دانشگاه اقتصاد بنیان در دستور و برنامه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری از طریق ارتباط دادن علم و ثروت می تواند در توسعه منطقه نقش آفرینی کند، ادامه داد: به زودی ساخت زمین 5 هکتاری پارک علم و فناوری استان را شروع می کنیم.
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 487 بار   |   دفعات چاپ: 45 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر