پیوندها

پایگاه اطلاع رسانی حضرت امام خمینی «ره»

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

دارالارشاد

بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل

سپاه استان اردبیل

ورود به سایت

گزارش جلسه حلقه های صالحین خواهران اسفند ماه 95

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - 14:52 | 

جلسه حلقه صالحین خواهران با اعضادر مورخه 10/12/95 به مناسبت شهادت حضرت فاطمه الزهراءدر شبستان مسجد تشکیل گردید:

AWT IMAGE

تلاوت آیاتی چند از قرآن٬ سخنرانی با موضوع حجاب و عفافبه شرح ذیل ٬قرائت زیارت نامه حضرت زهرا(س)و مداحی از برنامه های این جلسه بود.

پوشش زن در برابر مردان نامحرم، یکی از ضروریات دین اسلام است که درباره جنبه اسلامی آن نمی توان تردیدی به خود راه داد. در قرآن کریم و روایات وارده از پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله)و ائمه معصومین (علیهم السلام) و نیز در کلمات فقها، به وجوب و کیفیت آن تصریح شده است.

حجاب در ادیان گذشته نیز وجود داشته است، ولی این حکم در دین اسلام بسیار مترقی تر است، زیرا در این دین، از افراط و تفریط هایی که در مورد پوشش زنان در ادیان و اقوام گذشته وجود داشته، اجتناب شده و برای حجاب، حدی متناسب با غرایز انسانی در نظر گرفته شده است. متاسفانه این روزها صفحات گسترده ای از شبکه های اجتماعی مانند Instagram و telegramدر تصرف گروههای مروج بد حجابی و بد اخلاقی است و بسیاری از کاربران جوان و خصوصا دختران و زنان نیز به تبعیت از آنها تصاویر خصوصی و غالبا بدحجاب و بدون حجاب خود را در صفحات مجازی به اشتراک می گذارندشکسته شدن قبح ارتباطات زن و مرد، بی تفاوتی به منکر در جامعه، شکاف بین اعضای خانواده، ارتباطات نا مشروع و هزاران اتفاق ناپسند دیگری که امروز در برخی از عناصر جامعه بیش از پیش نفوذ کرده است حاصل القائات الگوهای غربی با استفاده از رسانه ها به این ملت بودهیکی از معضل‌های اساسی و بسیار مهم که خطری جدی برای فرهنگ و اعتقادات کشور ماست و در قالب یک جنگ نرم و بسیار هوشمندانه طراحی شده، تغییر در سبک زندگی ایرانی-اسلامی است. تکرار برنامه‌هایی که در آن، این نوع از سبک زندگی به تصویر کشیده می‌شود، در بلندمدت می‌تواند قبح بعضی از اعمال زشت و ناپسند از دید فرهنگ ایرانی را از بین ببرد و حرمت بسیاری از رابطه‌ها را بشکند؛ حربه‌ای که با کارگر افتادنِ آن، در آینده دیگر چیزی از سبک زندگی ایرانی-اسلامی نخواهیم دید و به گرفتاری‌های امروز جوامع غرب که انحطاط خانواده در آن امری طبیعی است، دچار خواهیم شد. امروز مسلم و بدیهی است ترویج بد‌حجابی از جمله ابزارهای جدی دشمن در مقوله‌ جنگ نرم است و از آنجایی که مبنای نظام ما دینی است و نظام اسلامی بر دین مردم استوار است، دشمنان ما به دنبال این هستند که با ترویج بد‌حجابی و مفاسد اخلاقی و اجتماعی پایه‌ نظام را سست کنند و از بین ببرند و هدف نهایی آنها این است که حکومت اسلامی در بین مردم پشتوانه‌‌ دینی نداشته باشد پس باید تا دیر نشده به مشکلات فرهنگی ریشه ای تر نگاه کرد و از موضع گرفتن برخی جریانات نهراسید.CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 3882 بار   |   دفعات چاپ: 181 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر