حضور اساتید دانشگاه محقق اردبیلی در نشست گفتگوی اجتماعی استان اردبیل

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۲۳ | 

دومین نشست گفتگوی اجتماعی استان اردبیل با حضور اساتید دانشگاه های استان اردبیل در استانداری اردبیل برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر مجید خدابخش استاندار اردبیل در این نشست با بیان اینکه توسعه فرهنگی زیربنای توسعه اقتصادی است، گفت: تنها منابع توسعه استان اردبیل، استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری بخش های شبه دولتی، خصوصی و خارجی است.

وی با بیان اینکه سرانه درآمد استان اردبیل نصف سرانه درآمد کشور است، افزود: با توجه به اینکه استان اردبیل قطب کشاورزی محسوب می شود، باید در این راستا از خام فروشی پرهیز کرده و به بحث صنایع تبدیلی و تکمیلی توجه ویژه داشته باشیم.

خدابخش با بیان اینکه منطقه آزاد تجاری صنعتی و پهنه های معدنی استان از محورهای توسعه استان اردبیل محسوب می شوند، تصریح کرد: در همین راستا مصوبه منطقه آزاد تجاری صنعتی اردبیل از سوی هیات دولت به مجلس ارائه شده و سه پهنه معدنی استان نیز پروانه اکتشاف دریافت کرده اند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه بعد از سفر رئیس جمهور به استان اردبیل، با اجازه مقام معظم رهبری یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به اراضی پایاب سد خدافرین اختصاص یافت، خاطرنشان کرد: کشت زعفران، پسته و بادام زمینی نیز در نقاط مختلف استان آغاز شده و در حال تولید است.

وی روسیه را یک بازار بسیار بزرگ و تاریخی برای استان اردبیل عنوان کرد و گفت: اگر بتوانیم وارد بازار روسیه شویم، به صورت جهشی می توانیم عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

خدابخش افزود: برای کمک به بخش کشاورزی استان باید به بحث بسته بندی و بازاریابی محصول توجه ویژه داشته باشیم.

استاندار اردبیل به ضرورت توجه به معیارهای جلب گردشگر در استان اردبیل تاکید و تصریح کرد: در همین راستا برای میزبانی مسابقات آسیایی والیبال بیش از یک میلیارد تومان جهت بهسازی سالن رضازاده در حال هزینه هستیم.

وی اضافه کرد: برگزاری این رویداد برای استان تجربه بسیار خوبی خواهد شد و با این طریق باید ظرفیت های گردشگری استان را به دنیا معرفی کنیم.

خدابخش دانشگاه ها را پرورش دهنده نیروی انسانی دانست و گفت: ایجاد پارک علم و فناوری یکی از اقدامات مهم استان در سال های اخیر بوده است.

گفتنی است در ادامه اساتید دانشگاه های استان اردبیل به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 1401 بار   |   دفعات چاپ: 72 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر