رشد 24 درصدی بودجه دانشگاه محقق اردبیلی در لایحه بودجه سال 1396

مدیر برنامه، بودجه و تشکیلات دانشگاه محقق اردبیلی از رشد حدود 24 درصدی بودجه اعتبارات هزینه ای دانشگاه محقق اردبیلی در لایحه بودجه سال 1396 خبر داد.

AWT IMAGE

محسن عبدی در گفتگو با روابط عمومی و بین الملل دانشگاه از رشد حدود 24 درصدی بودجه اعتبارات هزینه ای دانشگاه محقق اردبیلی در لایحه بودجه سال 1396 خبر داد و گفت: این افزایش در حالی است که متوسط رشد بودجه در کل دانشگاه ها حدود 13 درصد می باشد.

وی افزود: البته در سنوات قبلی رشد بیش از این میزان نیز داشته ایم، ولی در آن زمان نیز متوسط رشد تمامی دانشگاه ها بالا بوده است.

عبدی با بیان اینکه اعتبارات بر اساس سرانه دانشجو، تعداد اعضای هیات علمی و نسبت کارمندان به اعضای هیات علمی توزیع می شود، تصریح کرد: بر اساس این شاخص ها با سازمان برنامه و بودجه کشور و همچنین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رایزنی فراوانی داشته و اعلام کرده ایم که با این شاخص ها میزان پایه بودجه دانشگاه محقق اردبیلی خیلی کمتر در نظر گرفته شده است.

مدیر برنامه، بودجه و تشکیلات دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: این رایزنی باعث شد مراجع ذیصلاح در لایحه بودجه سال 1396 در خصوص بودجه دانشگاه محقق اردبیلی بازبینی کلی انجام دهند.

وی ضمن تقدیر از حضور رئیس و معاون اجرایی دانشگاه در جلسات هماهنگ شده در تهران برای پیگیری این موضوع، گفت: تقسیم اعتبارات بودجه به روش جدید از دو سال گذشته آغاز شده و طبق قول مساعد مراجع ذیصلاح در یک پروسه پنج ساله اختلاف اعتبار میان دانشگاه ها کاهش خواهد یافت.

عبدی با تاکید بر اینکه تربیت دانشجو در دانشگاه محقق اردبیلی نسبت به سایر دانشگاه های کشور باید همسان شود، افزود: اقدام موثری که در لایحه بودجه سال 1396 انجام شد این است که ریزبرنامه ها و اعتبارات را بر اساس فعالیت ها نسبت به عملکرد واقعی نزدیک کردیم و بر این اساس شاهد رشد چند برابری بودجه در برخی حوزه ها هستیم.CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1644 بار   |   دفعات چاپ: 111 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر