اطلاعیه تکمیل ظرفیت دکتری سال 95 دانشگاه محقق اردبیلی

بسمه تعالی

اطلاعیه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سال 1395

با آرزوی موفقیت برای کلیه متقاضیان محترم ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی ، به اطلاع می رساند این دانشگاه برای سال تحصیلی 96-95 به منظور پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در تکمیل ظرفیت بر اساس نمره سنجش علمی ( نمره ورودی آزمون دوره دکتری مورخ 14/12/94 که توسط سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار گردید ) از طریق ارزیابی تخصصی مصاحبه در هر کد رشته محل این دانشگاه ثبت نام نمایند که نمره کل مندرج در کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1395 آنها در رشته امتحانی مربوطه مساوی یا بالاتر از حد نصاب مندرج در جدول شماره (2) باشد.  

  1. آزمون مرحله دوم صرفا در تاریخ اعلام شده انجام خواهد شد . عدم مراجعه داوطلب به منزله انصراف وی تلقی شده و برگزاری مجدد برای داوطلبی که در مصاحبه شرکت نکرده امکان پذیر نیست .
  2. داوطلبانی که حد نصاب سنجش علمی مرحله اول این دانشگاه را دارا می باشند ، (طبق جدول 2 ) لازم است فرم شماره 1 ( فرم مشخصات ) را تکمیل و به همراه مستندات اصلی در تاریخ تعیین شده در دانشگاه حضور یابند.
  3. داوطلبان محترم می بایست دو توصیه نامه از اعضای محترم هیات علمی تخصصی در رشته مربوطه را به همراه داشته باشند.

4- داوطلبانی که در هر کد رشته محل بالاترین نمره را کسب نمایند، قبول تلقی شده و داوطلبانی که حداقل60 % نفر اول در همان کد رشته محل را کسب نمایند در ردیف  قبولین بعدی قرار خواهند گرفت. (با در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش). 

5- داوطلبان می بایست مبلغ 400000 ( چهارصد هزار ریال ) بابت هزینه آزمون تخصصی ( مصاحبه ) به شماره حساب  2177230826004 نزد بانک ملی به نام درآمد‌های اختصاصی دانشگاه محقق اردبیلی واریز و فیش مذکور را در روز مصاحبه به همراه سایر موارد به مسئول مربوطه ارائه فرمایند.

6- داوطلبانی که مایل به استفاده از سهمیه رزمندگان، ایثارگران، به شرط کسب حدنصاب علمی در سهمیه رزمندگان حداقل 80%درصد و در سهمیه ایثارگران حداقل 70% نمره برای آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد باشند می بایست مدارک مستند به همراه داشته باشند که در غیر اینصورت سهمیه آزاد محسوب خواهند شد.

7- داوطلبانی که مایل به استفاده از سهمیه مربیان (رسمی یا رسمی آزمایشی) دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری به شرط کسب حداقل 80% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد هستند ، مدارک مستند به همراه داشته باشند و فرم 4 را تکمیل و ارایه نمایند .

 8 -پذیرش داوطلبان دوره‌های نوبت دوم مشروط به پرداخت شهریه طبق مقررات دانشگاه است، لذا مقتضی است داوطلبانی که توانایی پرداخت شهریه را ندارند از ثبت نام و شرکت در مصاحبه خودداری نمایند.

جدول شهریه مقطع دکتری برای نوبت دوم (شبانه) در سال تحصیلی 96-95

کلیه مبالغ به ریال می باشد

گروه آزمایشی

جمع کل شهریه دوره

علوم انسانی

567600000

سایر گروه ها

695200000

9- داوطلبانی که حدنصاب مرحله اول را کسب نموده اند جهت شرکت در مرحله دوم مدارک زیر را به همراه داشته باشند.

10- 1- یک قطعه عکس 4 × 3 .2- اصل شناسنامه و کارت ملی و تصویری از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی3- اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریز نمرات هر دو مقطع4- گواهی زبان انگلیسی(در صورت وجود) 5- یک نسخه پایان نامه برای فارغ التحصیلان و برای دانشجویان ترم آخر گواهی تصویب عنوان پایان نامه 6- کپی مقالات چاپ شده در مجلات معتبر و کپی مقالات چاپ شده در کنفرانس‌ها - 7- کتاب چاپ شده یا ترجمه شده 8- مدارک مربوط به جشنواره‌های علمی معتبر  

11- احراز تمامی شرایط اعلامی در دفترچه شماره (1) و (2) آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1395 الزامی است.

12- نحوه توزیع امتیازهای پژوهشی

جدول 1

مصاحبه تخصصی

سوابق آموزشی

سوابق پژوهشی

نمره سنجش علمی

25

20

35

20

امتیاز

13- شیوه نامه اجرایی ایین نامه آزمون ورودی دوره دکتری سال 1395 همان شیوه نامه سازمان سنجش می باشد.

14- تذکر مهم:  کلیه داوطلبانی که تمامی مراحل ارزیابی تخصصی(بررسی سوابق علمی وارزیابی تخصصی) را با موفقیت به اتمام ‌برسانند و در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه قرار گیرند، توجه داشته باشند که پذیرش آنها بصورت مشروط بوده و پذیرش نهایی و قطعی منوط به تایید صلاحیت عمومی آنها از سوی دبیرخانه گزینش دانشجو خواهد بود.

15-آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ 30/11/95 در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای فارغ التحصیل خواهند شد، می بایست اصل گواهی تایید شده توسط دانشگاه محل تحصیل، مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ 30/11/95 را همراه داشته و ارائه نمایند.

16- محل برگزاری مصاحبه- حد نصاب دانشگاه – تاریخ مصاحبه به صورت جدول 2 در همین اطلاعیه می باشد که از طریق سازمان سنجش نیز اعلام می‌شود.

دریافتCAPTCHA code
دفعات مشاهده: 24025 بار   |   دفعات چاپ: 545 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر