جلسه توجیهی داوطلبان نمایندگی خوابگاه ها

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۸/۱۳ - 01:24 | نویسنده: احمد کرمی | 

جلسه ی توجیهی نمایندگان خوابگاه ها  توسط شورای صنفی-رفاهی دانشجویان با حضور کاندیداهای نمایندگی خوابگاه های داخلی و خودگردان برادران و خواهران روز چهارشنبه مورخ12/8/95 در سالن کنفرانس مهمانسرای دانشگاه برگزارشد.

AWT IMAGE

احمد کرمی دبیر شورای صنفی-رفاهی دانشجویان در ابتدای جلسه به کاندیداهای نمایندگی خوابگاه ها بابت تایید صلاحیتشان تبریک گفته و از حضورشان در این جلسه تشکر کرد.

وی از شروع به کار شورای صنفی-رفاهی از اول مهر ماه و کمیته بندی اعضا صحبت کرده و ساختار کمیته های این شورا را برای کاندیداها تشریح کرد و تصریح کرد که انتخابات نمایندگان خوابگاه ها زیر نظر کمیته خوابگاه به مسئولیت آقای فیاضی نژاد برگزار خواهد شد.سپس با قرائت آین نامه ی انتخابات، اهداف ، وظایف و اختیارات نمایندگان خوابگاه ها را برای ایشان تبیین کرد.

کرمی افزود نمایندگان خوابگاه ها با توجه به توانایی ها و سلایق خود در کمیته های مختلف عضو می شوند و دارای دو وظیفه می باشند یکی در شورا و دیگری در خوابگاه ها و بایستی به این امر عنایت داشته باشند که هرگونه مشکل احتمالی را تنها از طریق روش های قانونی ، منطقی و معقول پیگیری نمایند و از تصمیمات احساسی و عجولانه بپرهیزند.

در ادامه آقای فیاضی نژاد ضمن تشریح برنامه ی انتخابات و زمان بندی آن گفت کاندیداهای محترم  به مدت 5 روز از 13 آبان ماه فرصت تبلیغات دارند و برای به رسمیت شناخته  شدن باید 30 درصد به اضافه یک رای از آرای اخذ شده را به خود اختصاص دهند.

پس از مشخص شدن برنامه ی انتخابات دانشجویان به بیان مشکلاتی که در دانشگاه با آن مواجه هستند پرداختند و اعضای شورای صنفی دانشجویان را در جریان اقدامات صورت گرفته در راستای رفع این مشکلات قرار دادند که اهم آنها به شرح زیر می باشد:

  • نارضایتی از سطح کیفی برخی از وعده های غذایی سلف

که در این مورد کرمی توضیح داد که برای بهبود کیفیت غذاها معاونت فرهنگی و دانشجویی جلسات متعددی با کارکنان اداره غذاخوری ، نمایندگان دانشجویان و مسئول شرکت پیمانکار آشپزخانه دانشگاه برگزار کردند که پس از بررسی راه های موجود برای افزایش سطح کیفیت غذاها ، و تلاش های شبانه روزی و برگزاری جلسات مختلف جهت تامین منابع مالی دستور خرید تجهیزات بسیاری از تهران را صادر نمودند که امید است تاثیر مثبت این اقدامات بر کیفیت غذاها به زودی مشهود گردد. همچنین مقرر گردیده یک ناظر بهداشتی به طور تصادفی مرتبا از آشپزخانه ، مرغوبیت مواد اولیه و روند طبخ غذاها گزارش تهیه نماید.

  • ساعت بسته شدن درهای خوابگاه ها

در این مورد نیز آقای فیاضی نژاد ضمن اشاره به این که قوانین موجود فقط و فقط جهت تامین امنیت دانشجویان وضع گردیده اند قول مساعد برای تغییر ساعت رجوع به خوابگاه از 19:30 به 20 با توجه به کلاس های موجود در دانشکده ها را داد.

  • عدم نظافت خوابگاه های دولتی در روزهای جمعه

خانم اسماعیلی مسئول روابط عمومی شورای صنفی رفاهی دانشجویان در این باره تصریح کرد : با توجه به این که جمعه روز تعطیل است و نمیتوان از نیروهای خدمتی انتظار فعالیت در تمامی روزهای سال را داشت و داشتن خوابگاهی پاکیزه و ایده آل جز با همکاری دانشجویان امکان پذیر نیست کما این که روزهای غیر تعطیل نیز اگر دانشجویان رعایت برخی مسائل را ننمایند مشکلات زیادی گریبان گیر آنها خواهد شد.

AWT IMAGE

مسائل دیگری همچون اینترنت خوابگاه های خودگردان ، امنیت خوابگاه ها، بوفه ها ، هزینه های خوابگاه های خودگردان ، جاروبرقی ، تجهیزات خوابگاه ها ، آسانسور و غیره در این جلسه مطرح شد که اکثرا  توضیح های اعضای شورای صنفی دانشجویان قانع کننده بود و درباره برخی از مشکلات نیز قول رسیدگی داده شد.

در پایان دبیر شورای صنفی با آرزوی توفیق برای کاندیداها به ایشان اجازه داد تا تبلیغات خود را شروع نمایند.CAPTCHA code