دستگاه کروماتوگرافی گازی با آشکارساز طیف سنجی جرمی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی نصب و راه اندازی شد .

AWT IMAGE

(Gas Chromatography-Mass spectroscopy (GC-MSدستگاه

کروماتوگرافی گازی با آشکارساز طیف سنجی جرمی  آزمایشگاه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی -ساخت شرکت Agilent آمریکا نصب و راه­اندازی شد و آماده ارائه خدمات به استادان، دانشجویان و پژوهشگران گرامی می­باشد.

 مشخصات فنی دستگاه:

 ·Agilent 7890B series GC  

 · Agilent 5977A Series MSD   

 ·SIS Co HPP7 Series DIP       

          

  • قابلیت تزریق نمونه های مایع با توانایی رقیق سازی Split / Splitless Inlet
  •  آشکارساز طیف سنج جرمی (MSD) جهت شناسایی کیفی و کمی

این آشکار ساز مجهز به سیستم یونیزاسیون از نوع EI  بوده و آنالایزر آن از نوع Single Quadrupole   می باشد همچنین جهت دستیابی به حساسیت بالا دتکتور آن از نوع  (EMP) Triple-Axis Detector می باشد که دارای Noise و Drift   بسیار پائین می باشد.  

  • آشکار ساز از نوع یونش شعله ای (Flame Ionization Detector) جهت شناسایی کمی ترکیبات هیدروکربنی
  • سیستم DIP جهت تزریق نمونه های سنتزی خالص یا نونه های حساس به دما که امکان تغییر ساختار در ستون یا نمونه های با BP  بالا که امکان فرار سازی در ستون های کروماتوگرافی برای آنها وجود نداشته باشد.

سیستم DIP  به صورت مستقیم به آشکارساز MSD  متصل شده و امکان شناسایی نمونه در کمترین زمان بدون نیاز به استفاده از GC  را فراهم می نماید.

کاربرد ها:

دستگاه GC  یک سیستم کروماتوگرافی گازی جهت جداسازی تر کیبات فرار تا دمای جوش  450 0C می باشد که جهت شناسایی کیفی و کمی با استفاده از آشکارساز طیف سنجی جرمی امکان آنالیز انواع ترکیبات از جمله ترکیبات آلی و هیدروکربنی، سموم و انواع آفت کشها ، آلودگی های نفتی، انواع اسانس و .... در طیف وسیعی از کاربردها از جمله کنترل کیفی مواد غذایی و آشامیدنی، کنترل کیفیت در محصولات کشاورزی، طعم دهنده و خوشبو کننده ها، داروسازی و .... و همچنین در مراکز پزشکی و درمانی مورد استفاده قرار داد.

مشخصات ستون:

HP-5MS

Length:30 (m)

Diam:0.250 (mm) Narrobore

Film:0.25 (میکرمتر)

Temperature Limits :From -60 ° C to 325 ° C (350 ° C)

AWT IMAGE

محل استقرار دستگاه: 

دانشگاه محقق اردبیلی-طبقه همکف خانه فرهنگ-آزمایشگاه مرکزی-آزمایشگاه کروماتوگرافی گازی با آشکارساز طیف سنجی جرمی  

ردیف

نوع آزمایش

توضیحات

هزینه هر نمونه

هزینه برای اساتید دانشگاه محقق

1

GC-MS

قابلیت جداسازی ترکیبات فرار تا دمای جوش°350 و آنالیز انواع ترکیبات آلی و هیدروکربنی، انواع آفت­کشها، آلودگی­های نفتی، انواع اسانس و. آشکار­ساز طیف سنج جرمی (MSD) جهت شناسایی کیفی و کمی و این آشکار­ساز مجهز به سیستم یونیزاسیون از نوع EI بوده و آنالایزر آن از نوع Single Quadrupole می­باشد.

1500000ریال

750000 ریال

2

DIP-MS

برای تزریق نمونه­های سنتزی خالص یا نمونه­های حساس به دما که امکان تغییر ساختار در ستون یا نمونه­های با BP بالا را دارد و امکان فرار­سازی در ستون­های کروماتوگرافی برای آنها وجود ندارد

750000 ریال

375000 ریال

3

GC-FID

آشکار­ساز از نوع یونش شعله­ای (Flame Ionization Detector)FIDجهت شناسایی کمی ترکیبات هیدروکربن

800000 ریال

400000 ریال

استادان محترم و دانشجویان عزیز دانشگاه محقق اردبیلی می­توانند با استفاده از گرنت و تخفیف ویژه تعریف شده در سامانه آزمایشگاه مرکزی از خدمات این دستگاه استفاده نمایند.CAPTCHA code