[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
معرفی::
اهداف مرکز::
فرم ها و آیین نامه ها ::
فراخوانهای پژوهشی
      سازمانها
::
نحوه ثبت اختراع::
کارآموزی::
کارآفرینی::
همایش ها::
تفاهم‌نامه‌ها::
برنامه های عملیاتی::
نشست‌های تخصصی::
کارگاه های آموزشی::
بازدیدهای علمی::
سایت های مرتبط::
تماس با ما::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
ورود اعضا

AWT IMAGE

   

AWT IMAGE  

  

AWT IMAGE

    

AWT IMAGE

               

AWT IMAGE

AWT IMAGE

          

AWT IMAGE

                       

AWT IMAGE

       

AWT IMAGE

:: کارگاه کارآفرینی و توسعه بنگاه های اقتصادی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد ::

کارگاه آموزشی کارآفرینی و توسعه بنگاه های اقتصادی ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی به همت معاونت پژوهشی و فناوری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه، پروفسور محمد نریمانی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه با بیان اینکه دانشگاه ها دوره های مختلفی را سپری کرده اند، گفت: دوره اول، دانشگاه آموزش محور بود و دوره دوم، دانشگاه ها پژوهش محور بودند اما در دوره سوم که وارد آن دوره شده ایم، دانشگاه ها باید برای پرورش کارآفرین برنامه ریزی کنند.

AWT IMAGE

وی با بیان اینکه دانشگاه ها باید در کنار آموزش های رسمی و غیر رسمی، به مقوله کارآفرینی هم بپردازند، ادامه داد: دیگر بدنه دولت جوابگوی جذب و اشتغال جوانان نیست اما با تاسیس شرکت دانش بنیان می توان چند برابر حقوق کارمندی، سود به دست آورد.

نریمانی با اشاره به اقدامات معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه برای تربیت کارآفرین اضافه کرد: درس کارآفرینی به عنوان درس انتخابی برگزیده شده است و دانشجویان دوره کارشناسی می توانند این دروس را بگذرانند.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه افزود: برگزاری دوره های مختلف کارآفرینی از دیگر برنامه های این معاونت در راستای تربیت کارآفرین است و قرار شده کتابخانه تخصصی کارآفرینی در دانشگاه راه اندازی شود.

وی با بیان اینکه کار به انسان ارج و قرب می دهد، اظهار کرد: شغل علاوه بر درآمدزایی به انسان سرمایه اجتماعی می دهد.

در این کارگاه، دکتر سلیمان ایران زاده استاد دانشگاه آزاد اسلامی تبریز و مدرس این دوره با بیان اینکه کارآفرینی مساله مهمی است به ویژه اینکه کشور در مسیر تغییر و تحول قرار دارد، گفت: برجام دو به زودی کلید خواهد خورد و این مساله بیشتر در حوزه اقتصادی تاثیرگذار خواهد بود.

AWT IMAGE

وی با بیان اینکه بحث کارآفرینی اجتماع پذیر است، ادامه داد: جامعه به افراد کارآفرین نیاز دارد و امروز دیگر ظرفیت دولت برای استخدام محدود شده است.

ایران زاده با بیان اینکه باید افراد خودشان کارآفرین باشند، تصریح کرد: کارآفرینی روحیه می خواهد و یک ایده، جسارت و شجاعت لازم است تا کارآفرین شد.

وی با بیان اینکه کارآفرین شخصی است که با خلاقیت های خودش ایده ها را به وجود آورده و آن را به کار و محل درآمدزایی تبدیل می کند، اظهار کرد: در کارآفرینی باید علم را به ثروت تبدیل کرد.

به گفته وی شرکت های دانش بنیان در مسیر تبدیل علم به ثروت هستند و در برنامه ششم توسعه برای این شرکت ها استراتژی تدوین شده است.

ایران زاده با بیان اینکه پول بد نیست اما باید از راه صحیحش به دست آید، ادامه داد: آدم های بزرگ، اهداف و مشکلات بزرگی دارند.

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


کد امنیتی را در کادر بنویسید >
::
دفعات مشاهده: 999 بار   |   دفعات چاپ: 279 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
Center of scientific communication with community and Entrepreneurship
Persian site map - English site map - Created in 0.163 seconds with 984 queries by yektaweb 3535