برگشت به دانشگاه محقق اردبیلی
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
متن اساسنامه::
معرفی اعضا::
گزارش عملکرد::
صورت جلسات و مصوبات::
پیشنهادات و انتقادات ::
ارتباط با شورا::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
لینک های مهم

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

:: صورتجلسه شماره 10 ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۸/۱۹ | 

دهمین  صورتجلسه شورای کارمندان دانشگاه

  موضوع جلسه:

  • بررسی مسائل و مشکلات واحد‌های مختلف دانشگاه.

  تاریخ: 22/7/94

بسمه تعالی

 دهمین جلسه شورای کارمندان دانشگاه در مورخه 22/7/94 در محل اتاق جلسات مهمانسرای دانشگاه تشکیل و پیرامون مسایل و مشکلات واحدهای مختلف دانشگاه بحث و تبادل نظر به شرح ذیل صورت پذیرفت.

1-  نمایندگان دانشکده های علوم کشاورزی – ادبیات و علوم انسانی – علوم تربیتی و روانشناسی – فن آوری کشاورزی – علوم پایه – کشاورزی و منابع طبیعی مغان – معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی – معاونت فرهنگی و اجتماعی -  حوزه ریاست – دانشکده فنی و مهندسی، ضمن اعلام نارضایتی از عملکرد دفتر فنی دانشگاه در خصوص عدم  پاسخگویی به درخواست های مکرر واحدهای مختلف دانشگاه در انجام موارد تعمیراتی و سایر امورات مرتبط با وظایف دفتر مذکور، اعضای شورای کارمندان بر تسریع در انجام درخواست‌ها، نظارت بر حسن انجام کار توسط پیمانکاران ، نظارت لازم در تحویل پروژه‌ها(اغلب با ایرادات فراوان تحویل دانشگاه می‌شود) مخصوصاً در مورد انتخاب نوع و یا برند آسانسورهای مورد استفاده(خدمات پس از فروش) در دانشگاه که اکثراً در بیشتر مواعد سال بخاطر خرابی مکرر کارآیی لازم را ندارند، تاکید نمودند.

2- پیرو صورتجلسات قبلی  که نمایندگان کارمندان دانشگاه تقاضای بازنگری در چارت سازمانی دانشکده‌ها را نموده بودند، مجدداً خواستار تسریع در انجام این مورد شدند. در این خصوص اگر بازنگری در دستور کار مدیریت طرح و برنامه دانشگاه نباشد، ترتیبی اتخاذ شود تا اضافه کاری کارکنان بر اساس نیروهای مستقر در واحدها تخصیص داده شود نه بر اساس ساماندهی که مبنای دقیق و عادلانه محسوب نمی‌شود.

3-  نمایندگان کارمندان دانشگاه پیشنهاد نمودند که برای ایجاد انگیزه بین کارکنان شاغل ، حتی الاامکان برای عضویت در کمیته ها و کمسیون ها و یا هیات های دانشگاه از کارکنان شاغل و کارشناسان با تجربه بکارگیری شود و در این مورد از بکار گیری تجارب مسبوق به شکست و یا تجاربی که مقبول اکثریت کارکنان نیست اجتناب شود. به نظر کارمندان دانشگاه کارشناسان زبده و مجرب به حد کافی که شاغل هم هستند در بین کارکنان به وفور وجود دارد.

4-  پیشنهاد گردید برای ایجاد فضای رقابت سالم بین متقاضیان اشتغال بصورت شرکتی و یا هر نوع اشتغال در دانشگاه ، و برای جلوگیری از تضییع حق و حقوق متقاضیان ، ترتیبی اتخاذ گردد تا شفافیت عمل و نیز عادلانه بودن روند جذب چنین نیروهای برای همگان ملموس و نمایان باشد.

5-  با عنایت به تعداد کثیری از همکاران دانشگاه که نوع استخدام قراردادی هستند ، و با توجه به تجارب ارزنده این عزیزان در مشاغل مختلف ، پیشنهاد می شود در صورت امکان ساز و کارهای ممکن برای بکارگیری و استفاده از تجارب  و سوابق مذکور، این افراد در پست های مستلزم مسوولیت حتی با ابلاغ داخلی  بکارگیری شوند.

6-  با توجه به در خواست تعداد زیادی از همکاران که موفق به اخذ مدرک تحصیلی در یک مقطع بالاتر شده‌اند مبنی براعمال این مدارک در احکام کارگزینی و عدم انجام آن با گذشت چندین ماه از زمان درخواست، در صورت امکان در اعمال این مدارک برای ایجاد انگیزه و نیز برای بهره برداری از مزایای مقدر در آئین نامه مالی و معاملاتی دانشگاه تسریع صورت پذیرد، لازم به ذکر است در مورد کارمندان قراردادی که موفق به اخذ مدرک تحصیلی بالاتر شده‌اند پیشنهاد می‌گردد با شرایط پیشنهادی ذیل مدارک تحصیلی آنان در احکام کارگزینی اعمال شود:

  • درصورتی که مدرک تحصیلی آنها در ادامه مدرک اولیه آنها در بدو ورود به دانشگاه می‌باشد مدرک اخذ شده در حکم کارگزینی‌ لحاظ گردد.
  • درصورتی که مدرک تحصیلی آنها با شغل فعلی شخص مرتبط باشد در حکم کارگزینی اعمال گردد.
  • درصورتی که هیچ کدام از موارد بالا در مورد فردی صدق نکند اگر در پست‌های خالی نیاز به مدرک اخذ شده باشد اعمال، در غیر این صورت با صلاحدید دانشگاه عمل گردد.

7- با وجود گذشت دو ماه از مراسم روز کارمند و دستور صریح مقامات ذی‌صلاح دانشگاه درخصوص تدوین شیوه‌نامه انتخاب کارمند نمونه، هنوز اقدامی در این خصوص به عمل نیامده است، لذا نمایندگان درخواست تسریع در انتخاب شاخص‌های مورد نظر و ابلاغ آن به کلیه واحد‌های دانشگاه را نمودند و نیز اعلام آمادگی کردند که درصورت ارجاع این موضوع به شورای کارمندان، شاخص‌های مورد نظر در این شورا بررسی و اعلام نظر شود.

 در پایان جلسه با نثار صلواتی به پایان رسید.

   حاضران جلسه:

آقای مهران باقلاچی(نماینده دانشکده ادبیات و علوم‌انسانی)                             آقای نقی مالوفی(نماینده دانشکده فنی‌مهندسی)

آقای خاقان آزاد (نماینده دانشکده علوم‌تربیتی و روان‌شناسی)                          آقای احد اقبالی(نماینده دانشکده علوم‌ریاضی)

آقای جبرائیل نهاری(نماینده حوزه ریاست)                                   آقای غلامرضا پوررحیمی(نماینده دانشکده علوم‌کشاورزی)

آقای اسداله نظرزاده(نماینده معاونت آموزشی)                                آقای محراب بابازاده(نماینده معاونت پژوهشی)

آقای طاهر سرداری(نماینده دانشکده فناوری کشاورزی)                      آقای نعیم سعادتی(نماینده دانشکده علوم‌پایه)

آقای حامد خدایی(نماینده دانشکده مغان)                                   خانم رباب بخشایش (نماینده معاونت دانشجویی)

خانم میترا اجودی (نماینده معاونت فرهنگی)                                             آقای دلاور ندرتی(نماینده معاونت اداری و مالی)

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


کد امنیتی را در کادر بنویسید >
::
Council staff
Persian site map - English site map - Created in 0.162 seconds with 938 queries by yektaweb 3465