رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد: گسترش چتر حمایتی صندوق رفاه دانشجویان از ایده های فناورانه دانشجویان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۲۶ - 15:42 | 
رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از گسترش چتر حمایتی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ایده های فناورانه دانشجویان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر برومند صلاحی در نشست با معاونان پژوهشی دانشکده ها، اساتید مشاور و دبیران انجمن های علمی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه انتظار جامعه از قشر تحصیل کرده و دانشگاه های مادر بسیار بالا بوده و انتظار گره گشایی از مشکلات است، گفت: برای اینکه بتوانیم از حوزه های کلیشه ای خارج و وارد حوزه های عملیاتی شویم، باید به بحث فناوری توجه ویژه داشته باشیم.
وی با بیان اینکه باید بتوانیم از علوم و فنونی که در دانشگاه می آموزیم در حوزه فناوری و تبدیل افکار و ایده به محصول استفاده کنیم، افزود: اولین جایی که ایده در آنجا تولید و پرورش می یابد مرکز نوآوری است، سپس ایده در مرکز رشد واحدهای فناوری رشد یافته و در صورت رسیدن به مرحله رشدیافتگی به منظور تجاری سازی به پارک علم و فناوری معرفی می شود.
صلاحی مهمترین پارامتر در بحث فناوری را کار تیمی عنوان و تصریح کرد: مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی تا سقف ۶۰۰ میلیون ریال به صورت وام چهار درصد و بازپرداخت با چهار سال تنفس از ایده ها حمایت می کند و در تلاش هستیم تا این مبلغ برای شرکت های دانش بنیان به ۸۰۰ میلیون ریال افزایش دهیم.
رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی همچنین از گسترش چتر حمایتی صندوق رفاه دانشجویان از ایده های فناورانه دانشجویان خبر داد و گفت: این حمایت ها علاوه بر حمایت های مرکز رشد دانشگاه می باشد.
وی با بیان اینکه نقش انجمن های علمی در حمایت های صندوق رفاه دانشجویان پر رنگ است، افزود: در همین راستا صندوق رفاه دانشجویان به ازای هر دانشجو ۱۰۰ میلیون ریال و تا سقف یک میلیارد ریال به صورت وام چهار درصدی و بازپرداخت یک سال تنفس و اقساط ۱۸ ماهه حمایت می کند.
صلاحی با بیان اینکه مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی مرکز رشد جامع بوده و از همه رشته ها حمایت می کند، گفت: اعضای هیات علمی دانشگاه نیز می توانند همزمان دو ایده را در مرکز رشد پرورش دهند.
دکتر معراج شرری مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه انجمن های علمی عصاره تحرک دانشجویی در حوزه علمی هستند، گفت: علاوه بر رشد ابعاد شخصیتی، تحول برای ایجاد اشتغال نیز در انجمن ها مشاهده می شود.
وی افزود: مراکز رشد و پارک های علم و فناوری حلقه نجاتی هستند که در آنها به ایده ها و پرورش و تجاری سازی آنها اهمیت داده می شود.
گفتنی است در ادامه اعضای حاضر در نشست به ارائه نظرات خود پرداختند.CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 183 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر