رئیس دانشگاه محقق اردبیلی: باید قدردان رشادت های شهدا باشیم

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - 13:58 | 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: باید قدردان رشادت های شهدا باشیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی در مراسم گرامیداشت روز شهدا و تجلیل از فرزندان شهدا در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه شش نفر از همکاران هیات علمی و کارمند دانشگاه محقق اردبیلی جزو فرزندان شهدا هستند، گفت: این عزیزان با پشتکار خود، راه و روش پدران خود را ادامه داده اند.
وی با بیان اینکه ما باید قدردان رشادت های شهدا باشیم؛ چراکه امنیت امروز را مدیون خون شهدا هستیم، افزود: ما نیز باید در فعالیت های خود جدی باشیم و پایبندی خود را به نظام و انقلاب نشان دهیم.
حبیبی تاکید کرد: ما به عنوان دانشگاهیان نباید کارمان را سست گیریم؛ چراکه سستی و عدم تلاش مضاعت، توهین به راه، روش و افکار شهدا است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی همچنین با اشاره به وضعیت آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر شاغل به تحصیل در دانشگاه محقق اردبیلی، تصریح کرد: طبق بررسی های اخیر متوجه شدیم که وضعیت علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه نسبت به سایر دانشجویان بسیار مطلوب است که این مهم باعث افتخار ما است.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه مرگ برای شهدا معنا ندارد؛ چراکه شهدا همیشه زنده هستند، گفت: امروز انقلابی بودن و انقلابی ماندن با تلاش و احساس مسئولیت محقق می شود.
وی اضافه کرد: شهدا کارشان را صرفا برای رضایت الهی انجام داده اند.
طاهر یحیوی رئیس گروه دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه محقق اردبیلی نیز با اشاره به فلسفه نامگذاری ۲۲ اسفند بنام روز شهدا، گفت: این نامگذاری به این دلیل صورت گرفته است که حدود یک سوم شهدای دفاع مقدس در اسفندماه به فیض عظیم شهادت نائل آمده اند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۸۴ دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه محقق اردبیلی تحصیل می کنند، افزود: همچنین ۶۳ نفر از همکاران دانشگاهی نیز ایثارگر هستند.
گفتنی است در ادامه کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه به ارائه نظرات خود پرداختند و با اهدای لوح و هدیه از آنان تجلیل شد.
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 177 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر