استاد دانشگاه محقق اردبیلی برای چهارمین بار در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - 08:36 | 
دکتر حسین شایقی عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی برای چهارمین بار در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر ابوالفضل بضاعت­ پور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: بر اساس اعلام مرکز منطقه­ ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دکتر حسین شایقی استاد گروه برق دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی،  بر اساس داده های منتشر شده از پایگاه طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI) در سال ۲۰۱۸ در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی قرار گرفت.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با اعلام اینکه این فهرست از پژوهشگران پراستناد در ۲۲ حوزه موضوعی علوم و علوم اجتماعی است، گفت: داده های مورد استفاده در تحلیل و انتخاب پژوهشگران یک درصد برتر از سامانه شاخص های اساسی علم ( ESI) و وب علوم (WOS) در بازه زمانی ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۷ استخراج شده است.
بضاعت پور با اشاره به فرآیند و معیارهای مکمل شناسایی نویسندگان، افزود: نرخ خود استنادی، نسبت تعداد کل استنادها به تعداد کل مقالات استناد کننده، تنوع جغرافیایی مقالات استناد کننده و تخصص گرایی از جمله مواردی است که در شناسایی پژوهشگران تاثیرگذار مدنظر قرار گرفته است.
 
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 648 بار   |   دفعات چاپ: 15 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر