استاندار اردبیل در نشست با دانشجویان دانشگاه به مناسبت روز دانشجو: گفتگو لازمه توسعه است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۱۴ - 16:51 | 
استاندار اردبیل گفت: گفتگو لازمه توسعه است و باید گفتگو را تمرین کنیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مهندس اکبر بهنامجو در نشست با دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی و تجلیل از دانشجویان برتر علمی، فرهنگی و دانشجویی به مناسبت روز دانشجو تصریح کرد: همه باید بتوانیم صدای مخالفان و منتقدان را بشنویم.
وی با بیان اینکه با شهادت 3 تن از دانشجویان در 16 آذر سال 1332، روز دانشجو برای همیشه تثبیت شد، ادامه داد: 3 مجموعه دانشگاه، حوزه و بازار همیشه در تحولات تاثیرگذار بوده اند.
استاندار اردبیل با بیان اینکه باید به دانشگاه و دانشگاهیان اهمیت ویژه ای بدهیم، اضافه کرد: ارتباط دانشگاه با بیرون باید تقویت شود و دانشگاهیان در حل مشکلات حوزه های مختلف به خصوص در زمینه آسیب های اجتماعی نقش آفرینی کنند. 
بهنامجو اظهار کرد: علیرغم تحریم ها، پتانسیل های خوبی در کشور وجود دارد که با تکیه بر آنها می توان به مشکلات فائق آمد.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه برای توسعه دانشگاه برنامه های مختلفی داریم، اضافه کرد: به دنبال این هستیم که دانشگاه محقق اردبیلی را به عنوان مدلی برای دانشگاه نسل چهارم مطرح کنیم.
دکتر عزیز حبیبی اضافه کرد: دانشگاه نسل چهارم، دانشگاه جامعه محور است که برای تمام مشکلات و مسائل جامعه راهکار ارائه می دهد.
وی با اشاره به اینکه رشد و توسعه دانشگاه  در گرو همت و تلاش مضاعف همکاران، دانشجویان و کارکنان است، افزود: با حمایت استاندار و مسئولان وزارت علوم، تمام پروژه های عمرانی دانشگاه اعم از ساختمان کتابخانه، فاز دوم و سوم دانشکده فنی و مهندسی و ساختمان دانشکده های ادبیات و علوم انسانی و کشاورزی و منابع طبیعی فعال هستند.
حبیبی با اشاره به اینکه بزرگترین بلوک خوابگاهی با زیربنای 4 هزار و 200 متر مربع احداث می شود، اظهار کرد: مطالعه پروژه های عمرانی دانشگاه را اعضای هیات علمی دانشگاه به دست گرفته اند.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل گفت: به برکت خوش شهدا و انقلاب اسلامی فرصت خدمت در جامعه اسلامی برای همه ما فراهم شده است و باید قدردان این نعمات باشیم.
وی ادامه داد: دشمنان نظام و انقلاب  اسلامی به دنبال انحراف اذهان جوانان کشور ما است غافل از اینکه این جوانان در مسیر منویات مقام معظم رهبری حرکت کرده و تمام نقشه های دشمنان را نقش بر آب می کنند.
یادآور می شود در پایان این مراسم از دانشجویان استعدادهای درخشان و دانشجویان موفق در حوزه های فرهنگی، دانشجویی و علمی با اهدای لوح و هدایایی تقدیر شد.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 452 بار   |   دفعات چاپ: 41 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر