رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در جلسه هم اندیشی با اعضای انجمن های علمی: انجمن های علمی نقش غیر قابل انکاری در پویایی دانشگاه دارند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۱۰ - 15:48 | 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: انجمن های علمی نقش غیر قابل انکاری در پویایی دانشگاه دارند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی در جلسه هم اندیشی هیات رئیسه دانشگاه و مسئولان دانشکده های دانشگاه محقق اردبیلی با اعضای انجمن های علمی دانشجویی این دانشگاه تصریح کرد: تقویت انجمن های علمی از برنامه های دانشگاه محقق اردبیلی در سال های آتی است.
وی با اشاره به اینکه فعالیت های انجمن های علمی موجب تقویت روحیه کار تیمی در دانشجویان می شود، ادامه داد: کار تیمی یک مهارت اجتماعی است که در کشور ما به دلیل فقدان روحیه کار جمعی یک ضعف است ولی در کشورهای دیگر نقطه قوت کارها است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه فعالیت های انجمن های علمی مکملی برای برنامه های آموزشی مصوب در دانشگاه ها است، اظهار کرد: به دنبال این هستیم که منابع مالی فعالیت های انجمن های علمی به خود دانشکده ها واگذار شود تا سرعت کارها بیشتر شود.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل تصریح کرد: انجمن های علمی ویترین برنامه های علمی دانشگاه است و این انجمن ها می توانند بهترین کارهای علمی و معرفی را انجام دهند.
وی ادامه داد: به برکت نظام و انقلاب اسلامی بهترین اساتید، دانشجویان و امکانات برای تحصیل و فعالیت های علمی در کشور فراهم شده است.
دکتر معرفت سیاهکوهیان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: با توجه به ظهور و بروز جنبه های کاربردی و  جامعه محور بودن علم، باید گفتمان علمی به گفتمان غالب تبدیل شود.
وی افزود: نباید فعالیت های علمی انجمن های علمی دانشجویی را در قالب های خاص محدود کنیم بلکه باید در حوزه های مختلف مانند ثبت اختراع، تولید علم، جامعه محور کردن علوم و غیره فعالیت کنند و ما هم از این فعالیت ها حمایت می کنیم.
دکتر معراج شرری مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: نهال انجمن های علمی دانشگاه امروز به درخت تنومندی تبدیل شده است که نیاز بیشتری به مراقبت دارد.
گفتنی است که در این برنامه مسئولان دانشکده ها، کارشناس انجمن های علمی و نمایندگان انجمن های علمی به اظهار نظر پرداخته و از اساتید مشاور، روسای دانشکده ها و اعضای انجمن های علمی که موفق به کسب رتبه در جشنواره ملی حرکت شده بودند، تجلیل شد.
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 322 بار   |   دفعات چاپ: 25 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر