انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه محقق اردبیلی و دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۷ - 08:00 | 
تفاهم نامه همکاری با هدف توسعه همکاری های علمی، پژوهشی و فرهنگی میان دانشگاه محقق اردبیلی و دانشگاه علوم پزشکی اردبیل منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در این مراسم با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۵۷ با پذیرش ۳۰ نفر دانشجو فعالیت خود را آغاز کرد، افزود: اکنون در چهلمین سال تاسیس این دانشگاه، ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر دانشجو در ۲۲۰ رشته تحصیلی در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می کنند.
وی با بیان اینکه این دانشگاه دارای ۳۸۵ نفر عضو هیات علمی می باشد که ۴۰ درصد از آنان دانشیار و استاد تمام هستند، گفت: همچنین دو نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی جزو دانشمندان یک درصد برتر جهان، یک نفر از اعضای هیات علمی جزو اساتید پراستناد در حوزه علوم انسانی کشور و یک نفر به عنوان شیمی فیزیکدان برتر کشور هستند.
حبیبی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان آبروی علمی استان در کنار دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تلاش می کند تا پاسخگوی نیازهای جوانان منطقه باشد، تصریح کرد: در همین راستا دانشگاه محقق اردبیلی راهبرد اصلی خود را دانشگاه نسل چهارم یعنی دانشگاه جامعه محور قرار داده است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در زمینه علمی و پژوهشی با همکاری دو دانشگاه می توانیم در رتبه بندی های ملی و بین المللی ارتقا یابیم، خاطرنشان کرد: همچنین می توانیم چاپ مقالات و فعالیت های علمی را به صورت مشترک انجام دهیم.
وی همچنین با اشاره به فعالیت های آزمایشگاه مرکزی، مرکز رشد واحدهای فناوری و مرکز ارتباط با جامعه و کارآفرینی دانشگاه، گفت: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه به سرعت در حال پیشرفت و توسعه بوده و در خدمت دانشگاهیان استان است.
حبیبی گفت: این تفاهم نامه به منظور ایجاد ارتباط منظم و سازمان یافته و بهره گیری از توانمندی های علمی، فرهنگی، آموزشی، تحقیقاتی، مشاوره ای و فناوری و در جهت بهره مندی نظام مند از خرد جمعی منعقد می شود.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل با بیان اینکه باید برای رشد و تعالی دانشگاه های استان تلاش بیشتری داشته باشیم، افزود: با همفکری می توانیم نیازهای استان را آسیب شناسی کرده و در راستای حل مشکلات قدم برداریم.
وی با تاکید بر اینکه دانشگاه های استان از ظرفیت یکدیگر استفاده کنند، تصریح کرد: از تجربه کاری مدیران نیز باید بیشتر استفاده کنیم؛ چراکه با این تجربه ها می توان طرح های چندین ساله برنامه ریزی کرد.
حسنی با بیان اینکه درس اخلاق دانشگاهیان استان به صورت مشترک میان دانشگاه های استان برگزار می شود، اظهارامیدواری کرد: در سایر برنامه های فرهنگی نیز اشتراک داشته باشیم و حتی برخی برنامه ها را به صورت مشترک برگزار کنیم.
دکتر قدرت اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز با بیان اینکه هدف از این نشست عقد تفاهم نامه فی مابین در خصوص موضوعات فرهنگی، آموزشی و پژوهشی است، گفت: امیدواریم همکاری نزدیک میان دو دانشگاه اتفاق بیفتد تا از ظرفیت های همدیگر استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه هماهنگی و تعامل روسای دانشگاه ها موجب هم افزایی دانشگاه ها خواهد شد، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر بحث آموزش، در موضوعات خدمات، بهداشت، غذا و دارو نیز فعالیت داشته و ارتباط مستقیمی با مردم دارد.
اخوان اکبری با بیان اینکه استراتژی اصلی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل توسعه کمی و کیفی آموزش، پژوهش و تولید علم است، گفت: مرکز رشد این دانشگاه از سال گذشته شروع به کار کرده و طی مدت کوتاه فعالیت خود حرکت خوبی داشته است.
گفتنی است تعریف و انجام پروژه های پژوهشی و مطالعاتی کاربردی، همکاری در انجام پایان نامه ها و طرح های پژوهشی مشترک، هدایت و حمایت از پایان نامه های دانشجویی در راستای نیازهای پژوهشی طرفین، برگزاری مشترک سمینارها، نشست های علمی، دوره های تخصصی، کارگاه های آموزشی کوتاه مدت و جشنواره ها، تالیف و انتشار کتب و نشریات علمی، پژوهشی و داوری مقالات، تجاری سازی یافته های پژوهشی، استفاده از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی طرفین طبق ضوابط موجود و تخفیف ۲۰ درصدی متقابل در خصوص تجهیزات آزمایشگاهی دارای تعرفه، جانمایی لینک دانشگاه محقق اردبیلی و دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در وب سایت دانشگاه های طرفین، استفاده از منابع موجود در کتابخانه ها، همکاری انجمن های علمی، انجام بازدیدهای علمی اساتید و دانشجویان از واحدها و مراکز علمی طرفین، برگزاری دوره های مشترک فرهنگی، مذهبی و مسابقات ورزشی بین دانشگاهی از جمله محورهای همکاری مدنظر در این تفاهم نامه می باشد.
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 285 بار   |   دفعات چاپ: 19 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر