معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی مطرح کرد: حمایت کارکنان دانشگاه محقق اردبیلی از فعالیت های بنیاد حمایت از کودکان بی سرپرست و سرطانی استان اردبیل

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۱۵ - 14:08 | 
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی از حمایت کارکنان دانشگاه محقق اردبیلی از فعالیت های بنیاد حمایت از کودکان بی سرپرست و سرطانی استان اردبیل خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر معرفت سیاه کوهیان در بازدید کارکنان دانشگاه محقق اردبیلی از بنیاد کودکان مستمند و سرطانی اردبیل با بیان اینکه موفقیت های کسب شده در این بنیاد باقیات الصالحات است، گفت: ما در مجمع خیرین دانشگاه نیز از راهنمایی ها و تجارب ارزشمند مدیریت این بنیاد بهره مند شده ایم.
وی با بیان اینکه همکاران دانشگاه به صورت ماهانه به این بنیاد کمک می کنند، افزود: همکاران سهیم در این نوع خدمات، آخرت خود را تضمین می کنند.
جواد قرآن نویس رئیس بنیاد حمایت از کودکان بی ‌سرپرست و سرطانی استان اردبیل نیز با اشاره به به تاریخچه فعالیت های مجمع خیرین مدرسه ساز، بنیاد حمایت از کودکان مستمند، بی سرپرست و سرطانی استان اردبیل، گفت: مجمع خیرین مدرسه ساز استان تاکنون ۳۶۹ مدرسه در قالب یک هزار و ۴۶۹ کلاس درس ساخته و تحویل آموزش و پرورش داده است. همچنین چندین مدرسه نیز در حال ساخت است که طی سالجاری به بهره برداری خواهند رسید.
وی با اشاره به فعالیت های این بنیاد در خصوص حمایت از کودکان مستمند، افزود: در سال های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ تعدادی از این فرزندان ما در مقاطع مختلف تحصیلی به ویژه دکتری از دانشگاه ها فارغ التحصیل شده اند و در حال حاضر نیز ۴۵ نفر در حال تحصیل در دانشگاه ها هستند که هویت آنها کاملا محرمانه بوده و کمک های مردمی نیز به صورت ماهانه به حساب شخصی آنها واریز می شود. همچنین در مناسبت های مختلف نیز بسته های حمایتی برای آنان ارائه می شود.
قرآن نویس با بیان اینکه بخش حمایت از کودکان سرطانی زیر ۱۸ سال نیز با توجه به بالا بودن رتبه سرطان استان راه اندازی شد، تصریح کرد: تهیه دارو، ایجاد امکانات درمانی و رفاهی برای کودکان و خانواده های آنان و حمایت مالی از آنان در دستور کار ما قرار دارد.
رئیس بنیاد حمایت از کودکان بی ‌سرپرست و سرطانی استان اردبیل با بیان اینکه کارکنان دانشگاه محقق اردبیلی جزو حامیان ما هستند، خاطرنشان کرد: همه ساله نیز برنامه شادی برای کودکان این بنیاد توسط دانشگاه محقق اردبیلی اجرا می شود.
گفتنی است در ادامه کارکنان دانشگاه محقق اردبیلی از بخش های مختلف این بنیاد بازدید و در جریان فعالیت های آن قرار گرفته و نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند. همچنین لوح سپاس رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به رئیس بنیاد حمایت از کودکان بی ‌سرپرست و سرطانی استان اردبیل اعطا و نشان عالی خیرین(مرحوم علیپور) و یکی از نقاشی های کودکان مبتلا به سرطان تحت پوشش به پاس حمایت های مادی و معنوی دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی از بنیاد به این دانشگاه هدیه شد.CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 258 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر