رئیس دانشگاه خبر داد: برای اولین بار با ایجاد یک مرکز پژوهشی در دانشگاه محقق اردبیلی موافقت شد/ موافقت با ایجاد «مرکز پژوهشی زیست‌ فناوری گیاهان دارویی»

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۱۵ - 08:20 | 
رییس دانشگاه محقق اردبیلی از صدور موافقت اصولی با ایجاد «مرکز پژوهشی زیست ‌فناوری گیاهان دارویی» در این دانشگاه خبر داد و گفت: برای اولین بار با ایجاد یک مرکز پژوهشی در دانشگاه محقق اردبیلی موافقت می شود.

 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی با اعلام این خبر افزود: شورای گسترش و برنامه ­‌ریزی آموزش عالی در جلسه مورخه 4/6/1397 با ایجاد «مرکز پژوهشی زیست ‌فناوری گیاهان دارویی» شامل دو گروه پژوهشی «اهلی سازی و فرآوری گیاهان دارویی» و «زیست‌ فناوری گیاهان دارویی» در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد.
وی به ظرفیت های بالقوه استان در حوزه گیاهان دارویی اشاره کرد و افزود: فراهم کردن زیرساخت های کاشت، برداشت و فرآوری این گیاهان با توجه به بازار منطقه ­ای، ملی و بین المللی امری مهم و مؤثر در تحقق اقتصاد مقاومتی است.
حبیبی با اشاره به وجود رشته ­های تحصیلی و تجهیزات متعدد مرتبط با بحث گیاهان دارویی در دانشگاه محقق اردبیلی تاکید کرد: نقش پژوهش های دانشگاهی در خصوص اصلاح و بهبود گیاهان دارویی و کاربرد فرآورده های آنها در زمینه های مختلف پزشکی، صنعت و کشاورزی ارگانیک باید مورد توجه قرار بگیرد.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به سیاست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر موافقت با ایجاد مراکز پژوهشی نوع سوم (تقاضا محور) تصریح کرد: تلاش برای دریافت طرح های کلان کاربردی برای موفقیت این مرکز پژوهشی ضروری است.
وی راه اندازی این مرکز را گامی مهم در راستای تحقق اهداف دانشگاه جامعه محور برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با تلاش محققان و پژوهشگران، این مرکز در آینده نزدیک دستاوردهای علمی و عملی ملموسی را به جامعه ارایه کند.
حبیبی با بیان اینکه برای اولین بار است که با ایجاد یک مرکز پژوهشی در دانشگاه محقق اردبیلی موافقت می شود؛ اضافه کرد: این موافقت نامه طی نامه شماره 197077 مورخ 14/8/1397 با امضای دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری و رئیس کمیسیون پژوهش و فناوری شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی به دانشگاه محقق اردبیلی اعلام شده است.

 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 271 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر