بیانیه دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی به مناسبت روز ۱۳ آبان ماه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۱۲ - 15:14 | 
دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی به مناسبت فرا رسیدن روز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد: 
بیانیه، 13 آبان، دانشگاه محقق اردبیلی


 
بیانیه روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی به مناسبت روز ۱۳ آبان ماه
 
به مناسبت روز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی بیانیه ای منتشر کرد:
۱۳آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، نماد استکبارستیزی فرزندان ایران زمین است که برای مبارزه با رژیم پهلوی در مسیر معمار کبیر انقلاب پا گذاشته و ۱۳ آبان ماه ۱۳۵۷ برای اعلام انزجار از رژیم استبدادی پهلوی به خیابان ها آمدند تا نشان دهند با وجود سن پایینشان دارای بصیرت بالا بوده و همگام با پدران و مادران در رکاب انقلاب اسلامی هستند.
اما رژیم طاغوتی دلسنگ تر از آن بود که از گشودن آتش و گلوله به روی دانش آموزان پرهیز کند و گلوله به روی دانش آموزان گشودند تا دانش آموزان به عنوان روسفیدان تاریخ شناخته شده و رژیم استبدادی و طاغوتی پهلوی به عنوان روسیاهان تاریخ شناخته شود اما فرزندان ایران اسلامی مسیر روشن انقلاب را تبیین کردند.
همین پیروان نوجوان امام خمینی(ره) در حین و بعد از انقلاب اسلامی نقش پررنگی را در پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کردند طوری که دانشجویان پیرو خط امام یک سال پس از فاجعه کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی؛ در ۱۳ آبان ماه سال ۱۳۵۸ لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کرده و انقلاب دوم را رقم زدند.
ما خانواده دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان دانشگاه مادر استان اردبیل، ضمن گرامیداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز اعلام می کنیم که همواره ادامه دهنده راه شهدا و انقلابی ها بوده و هرگز از مسیر ولایت منحرف نخواهیم شد بنابراین از عموم مردم استان اردبیل و دانشگاهیان دعوت می کنیم که با حضور پررنگ در راهپیمایی ۱۳ آبان ماه، بار دیگر با معمار کبیر انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری و شهدا و ایثارگران و انقلابیون تجلیل میثاق کنند.بیانیه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ­های استان اردبیل

باسمه تعالی
 
وَلَا تَهِنُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ(آل عمران ۱۳۹)
و اگر مؤمن هستید، سستی نکنید و غمگین مباشید که شما برترید.
۱۳ آبان روز تجلی آزادگی ، شجاعت و غیرت انقلابی ملت ایران است (حضرت آیت ا...خامنه ای مدظله العالی).
 
۱۳آبان  سالروز تبعید امام امت (ره) به ترکیه ونقطه عطف شکست هیمنه  استکبارجهانی ، به دست دانشجویان پیرو خـط امام (ره) است که امام(ره) از آن  به انقلاب دوم یاد کرد  زیرا این حرکت شجاعانه ومومنانه، اسناد توطئه های آمریکای جهان خوار را بر ملا کرد .اسنادی که دستهای پلید آمریکا در تحرکات ابتدای انقلاب برای تجزیه کشور و ناامن کردن آن  رانشان داد،  آمریکا همیشه با ملت ایران دشمنی داشته ودارد نگاهی به اقدامات آمریکا دراین ۴۰ سال موید این مدعا است از حمله به هواپیمای مسافربری در خلیج فارس گرفته تا پی ریزی جنگ تحمیلی و پشتیبانی از صدام سفاک ، از پشتیبانی گروه های تروریستی در شرق کشور تا به شهادت رساندن دانشمندان هسته ای،از پشتیبانی آشوب گران در سال های ۷۸و۸۸ و ۹۶ تا تحریم های ظالمانه وغیر قانونی، ملت دلیر ایران را نشانه گرفته است و این جنایات هرگز از حافظه ملت ایران زدوده نخواهد شد .
 اما مقاومت و ایستادگی در برابر نظام سلطه و تفکر استکباری، راهبردی است که ملت ایران از آموزه‌های  حسینی  الهام گرفته اند و از مولای خود امام حسین علیه السلام آموخته­اند  وفریاد استکبار ستیزی و سازش ناپذیری در برابر ظلم و جور زمانه را با  فریاد  هیهات منا الذله به گوش جهانیان خواهیم رساند. بی شک شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر صهیونیسم در راستای شعار هیهات مناالذله امام حسین در روز عاشورا قرار دارد و  هیچ گاه از این انقلاب و ملت انقلابی ایران جدا نخواهد شد.
 ما در این یوم الله یک بار دیگر با رهبر معظم انقلاب اسلامی عهد می بندیم که در این مسیر حسینی تا آخرین نفس ایستاده ایم  و با سلاح علم و خدمت مخلصانه  ،کشور را با یاری خدا وعنایت امام عصر(عج)به ساحل امن خواهیم رساند و در این مسیر با اتحاد وهمدلی و بکارگیری تمام توان نخواهیم گذاشت دشمن با راهبرد عملیات روانی ، قشر جوان وفرهیخته راازخدمات نظام جمهوری اسلامی ناامیدکند.
از مسئولان خدوم کشور صمیمانه می خواهیم که در راه تحقق دستاوردهای گفتمان عاشورایی انقلاب اسلامی و شعار همیشگی استکبار ستیزی ملت از هیچ کوششی فروگذار نکنند و  بدانند که روحیه مقاومت و فرهنگ استکبار ستیزی از اصول حقه این انقلاب می باشد .
ما دانشگاهیان انقلابی ، از عموم مردم انقلابی ودانشگاهیان و دانشجویان آگاه و بصیر برای حضور در برنامه های ۱۳ آبان و سر دادن شعار های همیشگی استکبار ستیزی دعوت می کنیم و با سر دادن شعار های "مرگ بر آمریکا" ، "مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر صهیونیسم" در کنار شعار های "هیهات منا الذله" و " لبیک یا حسین" به جهانیان خواهیم فهماند که برای پاسداری از انقلاب اسلامی که ریشه درحماسه  حسینی دارد ذره­ای کوتاه نخواهیم آمد و با اطاعت از ولی امر مسلمین  جهان نایب امام زمان ، پیروزی سپاه اسلام را به ارمغان خواهیم آورد.  
 بیانیه کانون بسیج اساتید و پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

باسمه تعالی
 
 
          خطر آمریکا به حدی است که اگر کوچک‌ترین غفلتی کنید نابود می­شوید.
صحیفه امام، جلد ۱۲ - صفحه ۲۰۲


۱۳ آبان در تاریخ معاصر ایران یکی از روزهای مهم آشکار کننده دست پنهان استکبار به شمار می‌رود. حضور شوم استکبار و مصداق اتم آن یعنی آمریکا در ایران اسلامی مملو از خیانت به اعتقادات دینی و منافع ملی این سرزمین بوده و ملت ما این خیانت‌ها و تحقیرها را هرگز از یاد نخواهد برد. ملت بزرگ و مقاوم ایران امسال در حالی به بزرگداشت "روز ملی مبارزه با استکبار جهانی" آماده می­شود که رییس جمهور آمریکا در اقداماتی خلاف تعهدات بین المللی از برجام خارج و تمام تحریم­ها را علیه ملت ایران اعمال نموده است تا به خیال خود مقاومت ملت مبارز ایران را در هم شکند. ایران عزیز، این کشور روزهای دشوار و زخمی سربلند بحرانها، کارنامه سیاه مستکبران و ظالمان را هرگز از یاد نبرده و با حضور در صحنه برآمده از بصیرت و ولایت‌مداری پشت حیله نفوذ آنان را نیز خواهد شکست. انشاءا...
کانون بسیج اساتید و پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی ضمن گرامیداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و نثار بهترین درودها به روح بلند حضرت امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای ۱۳ آبان و تاکید بر وحدت کلمه، ایستادگی و مقاومت را رمز عبور از تحریم­ها دانسته و همه ملت فهیم ایران اسلامی و به ویژه دانشگاهیان بصیر و محترم را به حضور پرشکوه‌تر از گذشته در راهپیمایی این روز ملی دعوت می‌نماید.
 
 

  

 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 201 بار   |   دفعات چاپ: 11 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر