سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد: اسکان ۱۰۰ درصدی دانشجویان خواهر متقاضی خوابگاه / رشد پرداخت وام های دانشجویی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۹ - 14:47 | 
سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی از اسکان ۱۰۰ درصدی دانشجویان خواهر ورودی جدید مقطع کارشناسی متقاضی خوابگاه در سالجاری خبر داد و گفت: وام های پرداختی صندوق رفاه به دانشجویان نیز رشد ۲۵ درصدی را نشان می دهد.
دکتر معرفت سیاه کوهیان در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه امسال دانشجویان متقاضی خوابگاه نسبت به سال گذشته ۵۸ درصد افزایش داشته است، گفت: با این وجود ۱۰۰ درصد دانشجویان دختر متقاضی خوابگاه در خوابگاه های دولتی اسکان داده شدند.
وی با بیان اینکه امسال اسکان ۵۵۰ دانشجوی دختر و ۴۰۰ دانشجوی پسر ورودی جدید مقطع کارشناسی بدون ازدحام مدیریت شد، افزود: دانشگاه محقق اردبیلی در راستای حمایت از دانشجویان، تامین رفاه آنان و ایجاد بستری مناسب برای تحصیل، ۸۵ درصد دانشجویان دختر را در داخل دانشگاه اسکان داده است و امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده به زودی شاهد انتقال ۱۵ درصد باقیمانده نیز به داخل دانشگاه باشیم.
سیاه کوهیان با بیان اینکه در حال حاضر دو هزار و ۷۰۰ دانشجوی دانشگاه محقق اردبیلی در خوابگاه های دانشجویی ساکن هستند، تصریح کرد: از این تعداد دو هزار و ۴۰۰ نفر در خوابگاه های دولتی ساکن هستند و برای ۳۰۰ نفر دانشجوی ساکن در خوابگاه های خارج از دانشگاه، به ازای هر دانشجو مبلغ ۳ میلیون ریال و در کل ۹۰۰ میلیون ریال از طرف دانشگاه پرداخت می شود.
سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در سالتحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ حدود ۵۲ میلیارد ریال وام صندوق رفاه به دانشجویان پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: در این پرداخت این نوع وام شاهد رشد ۲۵ درصدی هستیم، به طوریکه در سالتحصیلی قبل میزان پرداخت این وام حدود ۴۰ میلیارد ریال بوده است.
وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته بالغ بر دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه و بلاعوض به دانشجویان پرداخت شده است، ادامه داد: همچنین نزدیک ۳ میلیارد ریال وام نیز از طریق خیرین دانشگاهی و استانی برای دانشجویان متاهل کمک شده است.
وی ضمن تشکر از حمایت های رئیس محترم دانشگاه در این خصوص افزود: موارد فوق الذکر با همت و تلاش آقای دکتر فنی اصل معاون سابق فرهنگی و دانشجویی، مدیر امور دانشجویی و کارکنان این حوزه انجام شده است.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 244 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر