معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی مطرح کرد صرف ۳ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۶ - 12:54 | 
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: ۳ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات دانشگاه هزینه شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر بضاعت پور با اعلام این خبر افزود: در راستای پایداری سرویس های الکترونیکی و افزایش امنیت اطلاعات و ارتباطات با حمایت رئیس دانشگاه، سرمایه گذاری ۳ میلیارد ریالی برای توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه شامل تعویض UPS دیتاسنتر دانشگاه و خرید و راه اندازی سرور و NAS انجام شده است.
وی تصریح کرد: با روند رو به رشد مخاطرات فضای سایبری و لزوم صیانت از داده ها، راه اندازی تجهیزات مذکور کمک شایانی به پایداری سرویس های الکترونیکی دانشگاه خواهد کرد.
بضاعت پور افزود: با عنایت به ضرورت پایدارسازی ارتباطات شبکه و سرویس های ارائه شده، برنامه ریزی برای مواقعی که برق شهری دچار نوسانات شدید یا قطعی می شود، کاملا ضروری است و با همین رویکرد سیستم برق اضطراری مرکز داده دانشگاه با هزینه ای بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال ارتقا یافت.
وی اظهار کرد: از دیگر مزایای این سیستم، جلوگیری از آسیب به تجهیزات موجود در مرکز داده دانشگاه مانند سوئیچ ها، مسیریاب و سرورها است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با اشاره به گزارش روز افزون تهدیدات سایبری مانند باج افزارها و خطرات فزاینده ای که داده های حیاتی دانشگاه را تهدید می کند، از خرید سامانه پشتیبان گیری تحت  شبکه (NAS) خبر داد و افزود: این سامانه با عنایت ویژه رئیس دانشگاه و با هزینه ای حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال خریداری شده است.
بضاعت پور با اشاره به خرید یک سرور قدرتمند به ارزش یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال اضافه کرد: رویکرد مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه، استفاده از فناوری مجازی سازی به منظور استفاده بهینه از منابع سخت افزاری روی سخت افزار موجود می باشد.
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 189 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر