به مناسبت روز جهانی عصای سفید؛ دانشجویان روشندل دانشگاه تجلیل شدند/افتتاح سرای روشندلان دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۷/۲۳ - 16:23 | 
به مناسبت روز جهانی عصای سفید، دانشجویان روشندل دانشگاه محقق اردبیلی تجلیل شدند.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی، دکتر معرفت سیاهکوهیان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در مراسم تجلیل از دانشجویان روشندل دانشگاه محقق اردبیلی ضمن تبریک روز جهانی عصای سفید افزود: ما سعی می‌کنیم تا تمامی امکانات رفاهی را برای این دانشجویان عزیز فراهم کنیم.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی ضمن تشکر از زحمات رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی برای فراهم نمودن امکانات برای روشندلان در این دانشکده، خواستار توجه ویژه دانشگاه و اساتید به دانشجویان روشندل شد تا در حد وسع خود شرایط و زمینه آموزش مطلوب را برایشان مهیا کنند.
دکتر محمد حسن‌زاده رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی بابیان اینکه ۱۵ اکتبر مصادف با ۲۳ مهرماه هرسال روز جهانی عصای سفید نام‌گذاری شده است، گفت: در واقع عصای سفید مهم‌ترین نماد حرکتی و استقلال نابینایان هست و نوع برخورد با روشندلان و ایجاد یک محیطی که استقلال بیشتری به این عزیزان بدهد در شکل‌گیری انگیزه و حرکت آن‌ها بسیار مهم و مؤثر هست.
حسن‌زاده با اشاره به اینکه نارسایی‌های فیزیکی موجب کاهش استقلال روشندلان می‌شود عنوان کرد: مهم‌ترین اقدامی که ما در این زمینه می‌توانیم انجام دهیم فراهم آوردن فضایی مناسب برای رشد و تعالی روشندلان هست.
رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی افزود: تجربیات گذشته به‌خوبی نشان می‌دهد که عامل نابینایی به‌هیچ‌وجه عاملی برای عدم رشد و پیشرفت نیست.
وی بابیان اینکه هم‌اکنون ۸ دانشجوی روشندل در دانشگاه محقق اردبیلی مشغول به تحصیل هستند عنوان کرد: ۴ دانشجوی روشندل در دانشکده ادبیات و علوم انسانی و ۴ دانشجوی دیگر در دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی هستند که اکثریت این دانشجویان جزو دانشجویان ممتاز دانشکده‌ها می‌باشند.
حسن‌زاده با اشاره به اینکه روشندلان برخی مشکلات خیلی ساده‌ای از قبیل نوشتن ورقه‌های امتحانی  دارند عنوان کرد: این قبیل مشکلات با یک برنامه‌ریزی مختصر و با کمک تعدادی از اساتید و دانشجویان حل‌شده است.
عضو هیأت علمی دانشگاه اظهار داشت: سال قبل ما برای کسانی که به دانشجویان روشندل کمک می‌کردند عنوان «روشندل یار » انتخاب کردیم و امروز وظیفه خودمان میدانیم تا در این مراسم از این عزیزان تجلیل کنیم.
حسن‌زاده از راه‌اندازی سرای روشندلان دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد و اظهار داشت: علی‌رغم محدودیت‌های زیادی که برای ما وجود داشت، سعی کردیم محیط مناسبی را برای روشندلان تا حد امکان فراهم کنیم.
بیان نظرات و پیشنهاد‌ها توسط دانشجویان روشندل دانشکده، قرائت شعر در خصوص روشندلان، افتتاح سرای روشندلان دانشگاه و تجلیل از دانشجویان روشندل، اساتید و دانشجویان روشندل یار از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این مراسم بودند.
گفتنی است این مراسم با حضور دکتر رباب عزیزخانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 379 بار   |   دفعات چاپ: 21 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر