رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی: تجهیز آزمایشگاه های دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی/تلاش برای راه اندازی رشته زنبورداری

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۶/۲۱ - 08:15 | 
رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی از تجهیز آزمایشگاه های این دانشکده خبر داد و افزود: برای راه اندازی رشته زنبورداری تلاش می کنیم.
دکتر اردوان قربانی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه، تلاش برای ایجاد فضای تعامل، همدلی، آرامش و توسعه همکاری با استناد به قوانین و آیین نامه ها، بررسی و تبیین وضع موجود با تأکید بر شناسایی محدودیت ها و پتانسیل ها و بررسی و ارائه برنامه های راهبردی در زمینه شاخص های توسعه دانشگاه را به عنوان سیاست های کلی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی عنوان کرد.
وی ضمن قدردانی از حمایت های رئیس، معاونان و مدیران دانشگاه، با اشاره به اقدامات صورت گرفته طی چهار ماه گذشته در این دانشکده، افزود: تخصیص اعتبار تجهیزاتی شش میلیاد ریال به دانشکده که در مقایسه، بیشتر از اعتبار دو سال گذشته یعنی سال های ۱۳۹۵ که برابر۱۶۰ میلیون تومان و ۱۳۹۶ که برابر ۴۰۵ میلیون تومان بوده است. این مبلغ بین گروه های آموزشی دانشکده تقسیم و گروه ها در حال خرید دستگاه های مورد نیاز خود می باشند.
قربانی از تخصیص اعتبار ۲۰ میلیارد ریالی به آزمایشگاه مرکزی که بخشی از آن با توجه به درخواست ها و نیازهای دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی مانند مرکز محاسبات و دستگاه‌ های دیگر در حال هزینه شدن می باشد خبر داد و اضافه کرد: اعتبار ۳۰۰ میلیون ریال نیز برای تجهیزات دوربین مزرعه بابلان، گلخانه ها، مرغداری، گوسفنداری و ساختمان لبنیات تخصیص یافته که با نظارت و هماهنگی مدیریت حراست دانشگاه در حال انجام است.
رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: با توجه به اولویت ساختمان شماره ۲ دانشکده که قرار بر تعمیر آن بوده، با موافقت اولیه معاون محترم وزیر و تاکید بر تامین آن از اعتبارات استانی، با مساعدت ریاست محترم دانشگاه اعتبار مورد نیاز تقریبا تامین شده است. کارهای اولیه و چگونگی تعمیرات و اعتبار مورد نیاز تقریبا در اواخر تیرماه نهایی شد که با توجه به محدودیت زمانی، تعمیرات اساسی به سال ۱۳۹۸ موکول شده است.
قربانی خاطرنشان کرد: در عین حال بخشی از کار هم در راستای بهینه سازی ساختمان های شماره ۲ و ۳ دانشکده، فرایند تعویض پنجره ها برای سالجاری در برنامه معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه قرار دارد که امید می رود در یک یا دو ماه آینده بتوانند نسبت به اجرای آن اقدام لازم را داشته باشند. همچنین با اتمام ساختمان در حال احداث دانشکده و راه اندازی آن با توجه به تامین اعتبار آن، امیدواریم گشایش قابل توجهی در ارتباط با فضاهای آموزشی و پژوهشی و اتاق اساتید که در حال حاضر به شدت در مضیقه هستیم صورت پذیرد.
رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: از الزامات توسعه دانشگاه، توسعه منابع انسانی مجموعه در سطوح مختلف می‌باشد، لذا منابع انسانی مجموعه باید همدلی و مشارکت در توسعه را احساس کنند و همراه شوند. توسعه منابع انسانی در دانشگاه به منزله همراهی و همدلی همکاران و دانشجویان برای تلاش برای رسیدن به یک هدف و آینده مشترک می­باشد. در همین راستا در ترم جاری سه نفر از همکاران جدید دکتر رقیه جهدی در گروه جنگلداری، دکتر اصغر استاجی در گروه علوم باغبانی و مهندسی فضای سبز و دکتر علی روشنیان فرد در گروه مکانیک بیوسیستم به جمع ما خواهند پیوست.
وی ادامه داد: با توجه به کمبود کارمند و چارت مصوب دانشکده، امیدواریم با حمایت ریاست محترم دانشگاه بتوانیم ارتقای کمی و کیفی قابل توجهی در این زمینه داشته باشیم.
قربانی از برنامه ریزی برای هر چه بهتر برگزارکردن سیزدهمین همایش ملی آبخیزداری و سومین همایش صیانت از طبیعت در ۱۰ و ۱۱ مهرماه خبر داد و افزود: برگزاری دو همایش بین المللی برای سال ۱۳۹۸ در شورای پژوهشی دانشگاه مصوب شده است.
رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی از تلاش برای ارتقای فعالیت های فرهنگی دانشکده که برنامه سالیانه توسط مسئول امور فرهنگی دانشکده تدوین شده است، خبر داد و افزود: برای ارتقای فعالیت های انجمن های علمی که برنامه های مشخص شده توسط انجمن ها نهایی شده نیز امیدواریم با تخصیص اعتبار لازم بتوانیم برنامه های پیشنهادی را هر چه بهتر برگزار کنیم.
وی از تهیه طرح توسعه سایت کامپیوتری دانشکده برای ارتقای وبومتری دانشکده خبر داد و گفت: شناسایی دستگاه ها و ماشین آلات نیازمند به تعمیر نیز حدود ۸۳ مورد شناسایی و مراحل تعمیر آنها در پروسه اجرا قرار گرفته است.
قربانی ادامه داد: بسیاری از دستگاه ­های کوچک تعمیر شده و دستگاه ­های بزرگ به طور مثال کجلدال با اعتبار حدود  ۳۰ میلیون ریال تعمیر شده و قرارداد تعمیر دستگاه اتومیک ابزربشن نیز در حال نهایی شدن است.
رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی از پیگیری و ساماندهی مزرعه آموزشی و پژوهشی بابلان شامل تعمیر و اصلاح سیم خاردار مزرعه، سیم توری برای جلوگیری از ورود پرندگان، سایبان لوازم و ادوات کشاورزی، تعمیر تراکتور، ساماندهی موتورخانه قدیمی و حمل موتور قدیمی به هانگار جهت استفاده در بخش آموزش و پژوهش، محوطه سازی، تبدیل برق سه فاز از ۱۳ آمپر  به ۶۵ آمپر خبر داد و گفت: پیگیری برای آسفالت مسیر فرعی مزرعه تا درب ورودی نیز در برنامه آتی و در حال پیگیری است. همچنین در کنار آن پیگیری کارهای مزرعه سامیان شامل آزمایشات آب، خاک و تدوین اولیه قرارداد برای آب و کارهای انجام شده و در حال انجام برای اختصاص نهایی این زمین در حال پیگیری است.
عضو شورای دانشگاه محقق اردبیلی از شناسایی دستگاه های با قابلیت ارائه خدمات دانشکده به بخش های مختلف دانشگاه و خارج از دانشگاه جهت استفاده بهینه و حداکثری از این دستگاه ها خبر داد و تصریح کرد: پرورش یک دوره بره و یک دوره مرغ با هدف آموزش و پژوهش نیز در دانشکده انجام شده است.
وی با بیان اینکه در حال تدوین قرارداد با سلف سرویس جدید در راستای تولید حداکثری ظرفیت مرغداری و کاهش بار مالی به دانشگاه و سوددهی هستیم، گفت:  همچنین در حال پیگیری و تدوین قرارداد برای راه اندازی واحد لبنیات دانشکده در صورت گرفتن موافقت­ های اصولی هستیم.
قربانی از تامین اعتبار احداث گلخانه جدید دانشکده خبر داد و افزود: در انتظار برطرف شدن برخی ایرادات جزئی طرح هستیم که در صورت رفع آن طرح مزبور شروع خواهد شد.
عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی از پیگیری برای گرفتن مجوز آزمایشگاه استاندارد و مرجع برای آزمایشگاه­ های دانشکده مانند آزمایشگاه خاک و آب و احداث سوله صنایع چوب با هدف خدمات آموزشی، پژوهشی و تولیدی خبر داد و گفت: مرحله طرح پایلوت سوله صنایع چوپ در حال انجام بوده و در صورت رضایت بخش بودن امیدوار هستیم با حمایت ریاست محترم دانشگاه این مجموعه را راه اندازی کنیم.
وی از تلاش برای راه اندازی رشته زنبورداری و در خواست برای تامین اعتبار برای احداث و راه اندازی زنبورستان دانشکده خبر داد و تصریح کرد: همچنین تلاش می کنیم هسته زنبورداری در دانشکده با همکاری بخش خصوصی راه اندازی شود.
رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی از انجام کارهای اولیه راه اندازی دو مجله علمی و پژوهشی برای دانشکده خبر داد و گفت: تلاش می کنیم نشست دانشکده با استانداری و مدیران حوزه کشاورزی و منابع طبیعی نیز برگزار شود.
وی از برگزاری جشن فارغ التحصیلی دانشکده برای دوره­ های مختلف در سالجاری خبر داد و ادامه داد: برگزاری همایش چهار روزه فضای سبز، نشست هم اندیشی با همکاران دانشکده و نشست هم اندیشی با همکاران هیات علمی نیز طی سالجاری در دانشکده برگزار شده است.
قربانی از پرداخت حقالتدریس آموزشی قبل از پایان ترم با تأکید رئیس محترم دانشگاه و همکاری همکاران محترم امور مالی دانشگاه و دانشکده که نشان از عزم مدیریت دانشگاه در انضباط مدیریتی در زمینه های مختلف از جمله انضباط زمانی دارد خبر داد و افزود: پرداخت حقالتدریس پژوهشی نیز در تیرماه انجام شده است.
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 352 بار   |   دفعات چاپ: 18 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر