معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی تشریح کرد: تسهیلات دانشگاه محقق اردبیلی برای دانشجویان ورودی جدید

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۶/۱۴ - 13:37 | 
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی تسهیلات دانشگاه محقق اردبیلی برای دانشجویان ورودی جدید را تشریح کرد.
دکتر ترحم مصری در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه، اقدامات دانشگاه محقق اردبیلی در خصوص ثبت نام از دانشجویان ورودی جدید و تسهیلات و حمایت های این دانشگاه از دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی را تشریح کرد.
روابط عمومی دانشگاه: برنامه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه برای ثبت نام از دانشجویان ورودی جدید چیست؟
دکتر مصری: بعد از اعلام نتایج کنکور مقاطع مختلف، بسته کامل حاوی اطلاعات ثبت نامی مقاطع مختلف شامل فرم ها، آئین نامه ها، فلوچارت، کروکی دانشگاه، راهنمای ثبت نام، تقویم ثبت نامی و غیره در پورتال معاونت آموزشی دانشگاه به آدرس www.uma.ac.ir/edu بارگذاری شده و دانشجویان بر اساس تقویم ثبت نامی ارائه شده، اقدام به ثبت نام اینترنتی و آپلود کردن اطلاعات و مدارک مورد نیاز در سامانه اینترنتی ثبت نام می نمایند. سپس در ایام از قبل تعیین شده و به تفکیک رشته و مقطع تحصیلی در دانشگاه حضور پیدا می کنند تا تحویل اصل مدارک و ثبت نام حضوری از آنان صورت پذیرد.
امسال جهت رفاه حال پذیرفته شدگان عزیز و خانواده های محترم و ممانعت از تردد بی جهت و سردرگمی این عزیزان در محیط دانشگاه، بخش عمومی ثبت نام از پذیرفته شدگان مقاطع مختلف که شامل صدور کارت دانشجویی، خوابگاه، خدمات پلیس+۱۰ و غیره می گردد، به صورت مجتمع و در محل سالن تربیت بدنی دانشگاه انجام می پذیرد؛ بدین ترتیب که مراجعین در ابتدا و طبق برنامه از پیش اعلام شده به دانشکده مربوطه مراجعه کرده و بعد از تحویل مدارک مستقیما به سالن تربیت بدنی مراجعه می نمایند تا فرآیند ثبت نام تکمیل گردد. همچنین جهت رفاه حال بیشتر دانشجویان عزیز، خدمات کافی نت و کپی در محل سالن تربیت بدنی مستقر شده است که از تردد بی جهت آنان در سطح شهر ممانعت به عمل آید.
 
روابط عمومی دانشگاه: تسهیلات دانشگاه برای دانش آموزان ممتاز کنکور سراسری در مقاطع مختلف چیست؟
دکتر مصری: در راستای جذب داوطلبین ممتاز آزمون های سراسری اخیرا با ابتکار مجموعه آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آئین نامه ای جهت جذب دانشجویان ممتاز کنکورهای کارشناسی ارشد و دکتری تصویب و برای اجرا ابلاغ شده است. این آئین نامه شامل پرداخت مقرری ثابت ماهانه به مبلغ ۳ و ۵ میلیون ریال به ترتیب برای دانشجویان ارشد و دکتری(به شرطی که رتبه آنان در کنکور سراسری از ۱۵ درصد ظرفیت کل پذیرفته شدگان دوره روزانه در آن رشته و مقطع پایین تر باشد)، اعطای رایگان خوابگاه دانشجویی(به شرطی که رتبه آنان در کنکور سراسری از ۲۵ درصد ظرفیت کل پذیرفته شدگان دوره روزانه در آن رشته و مقطع پایین تر باشد) و اولویت دادن به دانشجویان دکتری پذیرفته شده جهت استفاده از فرصت های مطالعاتی خارج از کشور می باشد. همچنین برنامه هایی برای جذب دانشجویان نخبه کارشناسی در دست اقدام داریم که به موقع اطلاع رسانی خواهد شد.
 
روابط عمومی دانشگاه: تسهیلات دانشگاه برای دانشجویان ممتاز مقاطع مختلف تحصیلی و حمایت از دانشجویان استعدادهای درخشان به چه صورت است؟
دکتر مصری: شناسایی و انتخاب دانشجویانی که مشمول استفاده از آئین نامه ‌ها و دستورالعمل ‌های مربوط به استعدادهای درخشان می‌باشند، براساس معدل کل در تمام مقاطع تحصیلی(کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری)، بررسی درخواست های پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان از بین ۱۵ درصد هم ورودی هم رشته و انتخاب آنان براساس آئین نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم، بررسی درخواست های پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری با اعلام آگهی پذیرش بدون آزمون و انتخاب آنان براساس امتیاز مقاله آئین نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم، ارائه گواهی به دانشجویان و دانش آموختگان استعدادهای درخشان دانشگاه به دانشگاهها و سازمان ها و غیره، ارائه کارت شناسایی استعدادهای درخشان به دانشجویان استعدادهای درخشان، برگزاری کلاس‌ های تقویتی در زمینه‌ های آموزش و مکالمه زبان انگلیسی‌، آموزش تافل، آمادگی آزمون های مختلف ملی و بین المللی زبان انگلیسی بر حسب ضرورت و مطابق با درخواست دانشجویان مذکور،  تأیید معرفی نامه دانشجویان دارای استعدادهای درخشان به صندوق رفاه دانشگاه برای دریافت وام تحصیلی، حمایت از طرح ‌های پژوهشی و تحقیقاتی و مقاله ارائه شده توسط دانشجویان مذکور، انجام و اجرای آئین نامه  تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی، اعزام به المپیادهای علمی منطقه ای و کشوری، برگزاری کارگاه های آموزشی و اردوهای فرهنگی و تفریحی برای دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان، حمایت و پشتیبانی جهت شرکت درکنفرانس‌ های علمی و پژوهشی ملی و بین المللی، اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی و غیر نقدی به دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان و برگزیدگان المپیادهای علمی، مشارکت و همکاری با بنیاد ملی نخبگان استان اردبیل و تهران در ارزیابی از دانشجویان صاحب استعداد درخشان این دانشگاه در مقاطع مختلف برای اخذ انواع جایزه تحصیلی (آموزشی، پژوهشی، فناوری و فرهنگی).
 
روابط عمومی دانشگاه: برنامه شما برای استفاده دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی از فرصت های مطالعاتی داخل و خارج از کشور چیست؟
دکتر مصری: یکی از مهم‌ترین اهداف این معاونت ارتقای کیفیت دوره های دکتری دانشگاه و افزایش پویایی این دوره ها با توسعه ارتباطات علمی با دانشگاه های معتبر داخل و خارج از کشور است که در این خصوص تاکنون این معاونت برای تمام دانشجویان دکتری که درخواست فرصت مطالعاتی داده اند اقدام کرده است و از شروع سال ۱۳۹۷ با وجود محدودیت سهمیه، برای متقاضیان حائز شرایط دانشجوی دکتری برای گذراندن فرصت مطالعاتی در کشورهای آلمان، فرانسه، کانادا، فنلاند، ایتالیا، اسپانیا، پرتقال، استرالیا و دانمارک و نیز دانشجویان متقاضی فرصت مطالعاتی برای گذراندن فرصت مطالعاتی در دانشگاه های معتبر داخل کشور اقدام شده یا به وزارت علوم معرفی شده اند و برای پذیرش یک نفر دانشجو از دانشگاه های داخل کشور برای گذراندن فرصت مطالعاتی در دانشگاه محقق اردبیلی نیز اقدام شده است.
 
روابط عمومی دانشگاه: توصیه هایی که برای دانشجویان ورودی جدید در مقاطع مختلف تحصیلی دارید؟
دکتر مصری: توصیه می گردد تا دانشجویان عزیز مقاطع مختلف آئین نامه های آموزشی مرتبط با مقطع تحصیلی خود را که در وب سایت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه موجود می باشد، دانلود کرده و به دقت مطالعه فرمایند تا از بروز هرگونه مشکل آموزشی در طول دوران تحصیل آنان ممانعت به عمل آید. همچنین توصیه می شود قوانین و مقررات مربوط به نظام وظیفه عمومی را دقیقا مطالعه نمایند.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1594 بار   |   دفعات چاپ: 26 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر