پیوندها

پایگاه اطلاع رسانی حضرت امام خمینی «ره»

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

دارالارشاد

بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل

سپاه استان اردبیل

ورود به سایت

نشست هم اندیشی تبدیل مصرف کنندگی علم به تولید کنندگی علم به مناسبت سالروز شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۲ - 07:57 | 
به گزارش روابط عمومی پایگاه مقاومت دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی در نشست هم اندیشی تبدیل مصرف کنندگی علم به تولید کنندگی علم به مناسبت سالروز شهادت دکتر چمران و روز بسیج استادان در دانشگاه با اعلام این مطلب افزود: شهید چمران با وجود اینکه می توانست در آمریکا زندگی مرفهانه داشته باشد اما از همه آرامش های ظاهری گذشت تا بتواند به مردم کشور خود خدمت کند.
وی با اشاره به اینکه شهید چمران تنها یک استاد دانشگاه نبود، تصریح کرد: او تنها به تدریس در دانشگاه خود را محدود نکرد بلکه در جامعه نقش آفرینی کرد.
حبیبی با اشاره به اینکه رشد اقتصادی در همه کشورهای پیشرفته از دو طریق انجام می شود، ادامه داد: یکی از این راه ها، سرمایه گذاری های جدید و دیگری افزایش بهره وری نرم افزارها و سخت افزارها است.
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: سرمایه گذاری های جدید موجب ارتقای تولید در بخش صنعت و افزایش کیفیت خدمات می شود اما با افزایش بهره وری در بخش های مختلف، اثربخشی و کارایی دستگاه های خدماتی تقویت می شود.
وی با اشاره به اینکه در برنامه پنجم توسعه کشور، بهره وری 33 درصد در نظر گرفته شده بود، تصریح کرد: باید با افزایش راندمان، کارایی را به حداکثر رساند و ارتباط سازمان یافته بین دانشگاه و صنعت در این مورد تاثیرگذار است.
حبیبی افزود: ارتباط بین صنعت و دانشگاه باید آنقدر پیشرفت کند که موجب افزایش بهره وری و در نتیجه سبب افزایش راندمان شود.
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: ارتباط جامعه با دانشگاه خیلی مهم است و باید این ارتباط تقویت کرد و بهترین الگوی در این زمینه، دانشگاه جامعه محور در کشورهای پیشرفته است.
دکتر مرتضی ابراهیمی رئیس سازمان بسیج اساتید استان اردبیل گفت: شهید چمران قبل از اینکه بسیجی باشد، استاد نمونه و صاحب علم و دانش بود.
وی با اشاره به اینکه شهید چمران فرد مساله یاب و دارای جدیت و کوشش بود، تصریح کرد: وی وطن پرست و آرمانگرا بود که خدمت به میهن را به زندگی در آمریکا ترجیح داد.
ابراهیمی اضافه کرد: اخلاص، شجاعت، غیرتمند، مساله یاب و عاشق خدمت از ویژگی های شهید چمران بود و تعبد محض در برابر خدا داشت.
یادآور می شود در این نشست برخی از اساتید به اظهارنظر در مورد مسائل مختلف پرداختند.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 220 بار   |   دفعات چاپ: 22 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر