ورود به سایت

توسعه همکاری های علمی و پژوهشی دانشگاه محقق اردبیلی و گروه کارخانجات نساجی و پوشاک آرتامد توسعه همکاری های علمی و پژوهشی دانشگاه محقق اردبیلی و گروه کارخانجات نساجی و پوشاک آرتامد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۱۲ - 11:43 | 
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از توسعه همکاری های علمی و پژوهشی دانشگاه محقق اردبیلی و گروه کارخانجات نساجی و پوشاک آرتامد با امضای تفاهم نامه همکاری میان دو مجموعه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمد نریمانی در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه محقق اردبیلی و گروه کارخانجات نساجی و پوشاک آرتامد ضمن معرفی کامل امکانات و پتانسیل های دانشگاه محقق اردبیلی، گفت: در حال حاضر دوره های پسادکتری صنعتی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود که تاکید ما روی موضوعاتی است که در داخل استان نمود پیدا کند.
وی با اشاره به مهیا بودن فرصت مطالعاتی صنعتی برای اساتید دانشگاه جهت حضور در کارخانجات، افزود: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه نیز با امکانات پیشرفته و مجهز آماده ارائه خدمات به مراکز علمی و صنعتی است.
نریمانی با بیان اینکه این دانشگاه دارای بیش از 170 هکتار زمین در منطقه مغان می باشد که می توان از آن به شکل های گوناگون استفاده و بهره برداری کرد، تصریح کرد: می توانیم با حضور اساتید و دانشجویان در کارخانه بخشی از مشکلات این کارخانه را حل کنیم و اشتغال پایدار ایجاد شود.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه فعالیت های دانشگاه و کارخانه باید لازم و ملزوم یکدیگر باشد، گفت: نظریه بدون عمل و عمل بدون نظریه به درد نمی خورد.
نریمانی با بیان اینکه در صورت تمایل کارخانه می توانیم یک مرکز علمی کاربردی مشترک میان دانشگاه محقق اردبیلی و کارخانه ایجاد کنیم، افزود: در همین راستا دانشگاه می تواند در زمینه تامین اساتید نقش مهمی ایفا کند.
وی نیروی انسانی را یکی از عوامل اصلی در بهره وری و تولید عنوان کرد و گفت: شناسایی مسائل داخلی کارخانه، آموزش، خلاقیت و غیره مسائلی هستند که دانشگاه می تواند به کارخانه کمک کند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به تاسیس کلینیک صنعت در دانشگاه، افزود: این مرکز نیز در زمینه شناسایی آسیب ها و ارائه راهکارهای مناسب کمک حال صنایع باشد.
مهندس مهدی مذنبی مدیرعامل گروه کارخانجات نساجی و پوشاک آرتامد نیز با بیان اینکه مجموعه رشته های دانشگاهی از روانشناسی گرفته تا مدیریت بازرگانی و رشته های فنی لازمه صنعت می باشند، افزود: توسعه دانش در کشور به میزان بهره برداری از آن بر می گردد.
وی با بیان اینکه هم اکنون به فکر ایجاد یک مرکز دانشگاهی علمی کاربردی برای این مجموعه هستیم، تصریح کرد: با این کار ساز و کاری فراهم می شود تا بتوانیم رشته هایی را با همکاری دانشگاه های خارجی به ایران آورده و روی مباحث جدیدی که در شاخه نساجی در دنیا وجود دارند، پرداخت کنیم.
مذنبی با تاکید بر اینکه باید در جهت رشد و ارتقای جوانان کشور تلاش کنیم، ادامه داد: با رعایت اصول و مسائل داخلی کارخانه، آماده همکاری در زمینه های مختلف هستیم.
مدیرعامل گروه کارخانجات نساجی و پوشاک آرتامد در گام اولیه به تشکیل کمیته مشترک میان دانشگاه و کارخانه به منظور تطبیق نیازهای دو مجموعه تاکید و خاطرنشان کرد: بعد از تشکیل این کمیته، روی نحوه و شکل اجرای نیازها تصمیم گیری شود.
وی با بیان اینکه استان اردبیل می تواند یک قطب نساجی و همچنین یک واردکننده بیکار در کشور باشد، افزود: وجود این کارخانه و منطقه پارس آباد در این استان می توانند پایه توسعه نساجی در کشور باشند.
دکتر مهدی داوری مدیر مرکز ارتباط علمی با جامعه وکارآفرینی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با اشاره به مفاد این تفاهم نامه همکاری، گفت: توسعه خدمات مطالعاتی و تحقیقاتی و استفاده حداکثری از پتانسیل های موجود در دانشگاه و کارخانه، ایجاد ارتباط موثر میان دو مجموعه، همکاری در اجرای پروژه های تحقیقاتی مورد نیاز واحدهای تولیدی صنعتی مرتبط با کارخانه، ایجاد زمینه های همکاری برای کارآموزی دانشجویان، برگزاری کارگاه ها، سمینارها و همایش های علمی مشترک، استفاده کارخانه از امکانات آزمایشگاه مرکزی طبق ضوابط دانشگاه از مهمترین زمینه های همکاری دو مجموعه خواهند بود.
وی با ارائه پیشنهادی مبنی بر برگزاری نشست های تخصصی با موضوع نساجی و توسعه آن با همکاری استانداری اردبیل، افزود: همچنین می توانیم با مشخص کردن اولویت ها، پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله های دکتری را به این سمت سوق دهیم.
گفتنی است در ادامه اعضای حاضر در این جلسه از بخش های مختلف کارخانه بازدید کردند.
 
 
 

 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 344 بار   |   دفعات چاپ: 42 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر