ورود به سایت

کارگاه آشنایی با سامانه hes

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۲۲ - 08:26 | 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر ترحم مصری در نشست آموزشی «آشنایی با پایگاه داده آموزش عالی(hes)» در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در سطح کشور حدود چهار میلیون دانشجو در حال تحصیل هستند، افزود: این در حالی است که رشد جمعیت دانشجویی در کشور پنج برابر استاندارد جهانی است و لزوم برنامه ریزی دقیق برای این منظور به عهده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
مصری با بیان اینکه انتظار مجموعه آموزش عالی استان از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این است که برنامه ریزی ها به سمت مطلق تمرکز پیش نرود، ادامه داد: همچنین انتظار می رود اختیارات و آزادی عمل های منطقه ای برای استان ها منظور شود تا دانشگاه های مادر استان ها و دانشگاه های دارای دانشجوی بیشتر بتوانند در این برنامه ریزی ها مشارکت داشته باشند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در چند سال اخیر به شکل تمرکز مطلق پیش رفته و اختیارات دانشگاه ها را در حوزه پذیرش دانشجو کم کرده است، تصریح کرد: پیشنهاد می شود وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه ها کمک کند تا رشته های اشباع شده را بر اساس نیاز روز منطقه جابجا کنند و وزارت علوم صرفا برای رشته های اضافی جدید سختگیری کند.
وی خاطرنشان کرد: دغدغه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را ارج می نهیم؛ چراکه می دانیم کنترل و مدیریت بیش از سه هزار دانشگاه و موسسه آموزش عالی کار بسیار سختی است ولی انتظار داریم برای بهبود کیفیت مجموعه ها به ما کمک شود.
مصری ادامه داد: مجموعه نظارت و ارزیابی استان اردبیل نیز با تمام تلاش خود در حال ارزیابی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان است تا دانشگاه ها و موسسات آموزشی استانداردهای لازم را در خصوص تامین اعضای هیات علمی، امکانات، تجهیزات و غیره بالا ببرند.
دکتر حسین رحیمی کلور سرپرست دبیرخانه و دبیر هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان اردبیل گفت: این کارگاه یک فرصت طلایی برای حاضران و یک رابطه دو طرفه میان کارشناسان نظارت و ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مسئولان و کارشناسان آموزشی دانشگاه های استان است.
گفتنی است در ادامه کارشناسان معاونت آموزشی و هیات نظارت و ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص چالش ها، مشکلات و سیاست های پایگاه داده آموزش عالی(hes) توضیحاتی ارائه کردند.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 763 بار   |   دفعات چاپ: 32 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر