ورود به سایت

انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی میان دانشگاه محقق اردبیلی و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۱۰ - 15:05 | 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم انعقاد این تفاهم نامه همکاری گفت: این تفاهم نامه در سال حمایت از کالای ایرانی و در راستای ارتقای توان مهارتی و تخصصی دانشجویان و ایجاد زمینه های اشتغال و مشارکت آنان در فعالیت های اقتصادی و تربیت نیروی ماهر مورد نیاز بازار کار منعقد می شود.
وی با اشاره به موضوعات این تفاهم نامه، افزود: اجرای دوره های مهارتی برای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی بر اساس استانداردهای شغل و شایستگی فنی و حرفه ای و توسعه همکاری های فی مابین در راستای استفاده از امکانات و ظرفیت های طرفین در تمامی زمینه های آموزشی و پژوهشی موضوع این تفاهم نامه می باشد.
صادقی به ضرورت جدی گرفتن آموزش های مهارتی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم بخش مستقلی برای راه اندازی مرکز SCD(مرکز توسعه شایستگی های حرفه ای دانشجویان) در دانشگاه اختصاص دهیم.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه دانشگاه از بعد علمی و فنی و حرفه ای از بعد عملی دارای سطح بالایی هستند، گفت: دانشگاه محقق اردبیلی دارای اساتید برجسته بسیاری است که می توانند در استان مفید واقع شوند.
وی با بیان اینکه متاسفانه فارغ التحصیلان دانشگاهی در کار عملی ضعیف هستند، افزود: پیشنهاد می شود دانشگاه برای برخی دروس نمره عملی تعیین کند و این نمره با طی دوره های آموزش مهارتی لحاظ شود.
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل عدم وجود آموزش های فرهنگی در جامعه را یک ضعف دانست و تاکید کرد: باید اخلاق و مهارت های زندگی نیز آموزش داده شود که در این راستا از فنی و حرفه ای انتظار می رود در بعد فرهنگی نیز نسبت به ارائه آموزش اقدام کند و به نوعی به آموزش های مهارتی ابعاد دینی و معنوی ببخشد که در همین خصوص نهاد رهبری در دانشگاه ها آماده همکاری است.
مهندس محمد پورقلی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل نیز با بیان اینکه رویکرد اصلی ما ارائه آموزش های تقاضامحور است تا آموزش ها هدفمند باشند، گفت: در همین راستا تاکنون 65 تفاهم نامه همکاری آموزشی با سازمان ها و صنایع امضا کرده ایم.
وی با بیان اینکه 30 الی 40 درصد کارآموزان و مهارت آموزان مجموعه ما در رشته های مختلف دانشجویان هستند، افزود: همه دوره ها در راستای مهارت آموزی برای دانشجویان است تا بعد از فارغ التحصیلی در حوزه اشتغال و کسب و کار موفق باشند.
پورقلی با اشاره به برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزشی مورد نیاز دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی بر اساس نیازسنجی انجام شده توسط دانشگاه، ادامه داد: خدمات مشاوره و هدایت آموزشی به دانشجویان و دانش آموختگان در مراکز آموزش و فنی حرفه ای تابعه ما ارائه خواهد شد.
دکتر ترحم مصری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه همکاری های مشترک آموزشی میان دانشگاه و فنی و حرفه ای از قبل وجود داشته و با انعقاد این تفاهم نامه تلاش می کنیم همکاری ها افزایش یابد، گفت: تفاهم نامه اصلی میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کل کشور منعقد شده  و مقرر شده تا دانشگاه های استان ها نیز به تبع شرایط این تفاهم نامه را در استان امضا کنند.
وی با بیان اینکه طبق این تفاهم نامه دوره های آموزشی کوتاه مدت مهارتی برگزار خواهد شد، افزود: در زمینه کارآموزی و کارورزی نیز مرکز ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه نیز همکاری خواهد داشت.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 486 بار   |   دفعات چاپ: 35 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر