دبیر کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان اردبیل: پیگیری عملیاتی شدن فرصت مطالعاتی صنعتی اعضای هیات علمی در واحدهای تولیدی و صنعتی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۲۶ - 08:18 | 
دبیر کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان اردبیل از پیگیری عملیاتی شدن فرصت مطالعاتی صنعتی اعضای هیات علمی در واحدهای تولیدی و صنعتی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمد نریمانی در نشست با نمایندگان استانداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی بر لزوم گسترش ارتباط دانشگاه با صنعت تاکید کرد.
وی با اشاره به تفاهم نامه فیمابین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و صنعت، معدن و تجارت، شیوه نامه موجود، تسهیلات و بسته های تشویقی برای تحقق این امر را تشریح کرد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: در این فرصت شش ماهه تا یک ساله، عضو هیات علمی از طرف دانشگاه در واحد تولیدی مربوطه، مشغول پژوهش و حل مشکل واحد صنعتی خواهد بود.
گفتنی است نحوه اجرای پسادکتری صنعتی موضوع تفاهم فیمابین دو وزارت و نیز پسادکتری دانشگاه محقق اردبیلی از روش های دیگر تقویت ارتباط با صنعت و ایفای نقش دانشگاه در حل مشکلات استان نیز در این جلسه مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
همچنین در این جلسه، پس از ارائه نظرات شرکت کنندگان، مقرر شد طی بازدیدهایی از واحدهای تولیدی بزرگ استان با حضور اساتید متخصص در حوزه های مورد نیاز، عملیاتی نمودن دو موضوع فوق پیگیری شود.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 464 بار   |   دفعات چاپ: 40 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر