امکان‌سنجی برای تاسیس دانشکده در خلخال و کوثر با حضور رئیس دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۱۶ - 14:37 | 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در دیدار با نماینده و فرمانداران شهرستان های خلخال و کوثر، وضعیت راه اندازی دانشکده اقماری این دانشگاه در دو شهرستان جنوب استان اردبیل را مورد بحث و بررسی قرار داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر گودرز صادقی در این نشست با اشاره به استانداردهای مورد نیاز برای تاسیس دانشکده بر اساس ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در صورتی که ۱۰هکتار زمین و ۲۰هزار مترمربع فضای مسقف در خلخال فراهم شود، این دانشگاه نه تنها مانعی در برابر این اقدام ایجاد نمی کند، بلکه ۵۰میلیارد ریال اعتبار نیز برای ساخت و سازهای اولیه به دانشکده اختصاص می دهد.
وی با اشاره به اینکه در چهار سال اخیر هیچ دانشکده اقماری جدیدی در دانشگاه محقق اردبیلی راه‌اندازی نشده است، افزود: مجوز تاسیس دانشکده خلخال در سال ۹۰ صادر شده اما مجوز شهرستان کوثر مدتی پس از آن و برای رشته کشاورزی گرفته شده که اکنون جاذبه چندانی ندارد، اما در صورت اختصاص فضای دانشگاهی حداقلی، دانشگاه محقق اردبیلی می تواند به این شهرستان نیز مبلغ ۲۰میلیارد ریال اعتبار اختصاص دهد.
نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به استعدادهای نیروهای انسانی منطقه باید راه اندازی دانشکده در این منطقه با جدیت پیگیری شده و رشته‌های متناسب با نیاز و در نظر گرفتن ظرفیت‌ها و توانمندی‌ های منطقه راه اندازی شود.
دکتر بشیر خالقی با بیان اینکه گسترش فضای آموزش عالی یکی از مهمترین عوامل توسعه محسوب می‌شود، افزود: انتظار این است با توجه به ظرفیت‌های بالای نیروی انسانی و وجود چهره ‌های ماندگار کشوری در منطقه، مدیران بومی دانشگاه محقق اردبیلی گام‌ های موثرتری در این مسیر بردارند.
یادآور می شود در این نشست مسئولان شهرستان های خلخال و کوثر به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 622 بار   |   دفعات چاپ: 58 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر