معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی: آموزش، پژوهش و جامعه پذیری از الزامات اساسی دانشگاه ها است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - 15:12 | 
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: آموزش، پژوهش و جامعه پذیری از الزامات اساسی دانشگاه ها است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر ترحم مصری در نشست با اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه عملکرد امروز ما جمع بندی فعالیت های معاونان و مدیران سابق و فعلی این معاونت است، گفت: آموزش، پژوهش و جامعه پذیری از الزامات اساسی دانشگاه ها است.
وی با تاکید بر ایفای نقش حرفه ای توسط اساتید، افزود: در عین اینکه اعتقاد به کار تیمی داریم، ولی باید استقلال رای داشته باشیم و به بیت المال، توسعه کشور، تحرک، پویایی و آزاد اندیشی حساسیت داشته باشیم.
مصری با بیان اینکه در خصوص تنظیم قراردادهای جدید پایان نامه ها اقدام شده است، تصریح کرد: همچنین سعی شده است تا حق التدریس پژوهشی نیز در سیستم گلستان اجرا شود.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: در خصوص تنظیم پایان نامه ها و رساله ها نیز از چهار ماه گذشته روی آنها کار می شود تا ایرادات برطرف شود که طی جلسه اخیر شورای آموزشی فرم نهایی آن مورد تصویب قرار گرفته است و از سال آتی کلیه پایان نامه ها در قطع وزیری و به صورت کتابی خواهد بود.
وی ادامه داد: فعالیت های ما در این مدت به نحوی بوده که تلاش کردیم مراجعات حضوری را به حداقل برسانیم و کلیه های فرم های مرتبط با این معاونت در سایت دانشگاه بارگذاری شده است.
مصری با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی دارای حدود ۱۱ هزار نفر دانشجو است، خاطرنشان کرد: همچنین این دانشگاه دارای ۳۷۶ نفر عضو هیات علمی است که از این تعداد ۳۲ نفر استادتمام، ۱۱۶ نفر دانشیار، ۲۰۲ نفر استادیار و ۲۶ نفر مربی هستند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه شاخص نسبت دانشجو به استاد در این دانشگاه متناسب است، ادامه داد: در حال حاضر با رشد ۱۲۷ درصدی اعضای هیات علمی نسبت به چهار سال گذشته مواجه هستیم.
وی با بیان اینکه در خصوص جذب دانشجو در رشته های مختلف تا حد امکان انعطاف پذیری انجام می شود، افزود: در خصوص بخش آموزش های مجازی نیز تعداد دانشجویان به میزان قابل توجهی افزایش داشته است.
مصری گفت: از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ در مقاطع تحصیلات تکمیلی ۴۰ الی ۷۰ درصد افزایش ظرفیت داشتیم که این افزایش در راستای گسترش تحصیلات تکمیلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده است.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه این معاونت سه تفاهم نامه با ادارات بورس، فنی و حرفه ای و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منعقد کرده است، افزود: همچنین در سالجاری ۱۵ نفر از دانشجویان این دانشگاه در المپیاد علمی کشوری رتبه آورده اند که شش نفر از آنها جزو ممتازین هستند.
یادآور می شود در این نشست روسای دانشکده ها و اعضای هیات علمی حاضر مسائل و مشکلات خود را مطرح کرده و مدیران حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی ضمن ارائه گزارش از عملکرد خود، به مسائل مطروحه پاسخ دادند.
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 498 بار   |   دفعات چاپ: 53 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر