مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل: معضل ازدواج زودرس گریبانگیر برخی دختران است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ - 15:23 | 
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: معضل ازدواج زودرس گریبانگیر برخی دختران است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، فریبا محمدلو مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل در نشست هم اندیشی کمیته علمی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل با موضوع «ازدواج زودرس و طلاق ناشی از آن» در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه مشکلات و آسیب ها در همه مسائل وجود دارند، گفت: وقتی مشکلات در جامعه احساس می شود باید به دنبال ارائه راهکار و پیشنهاد سازنده و عملی برای حل مشکلات بود.
وی با اشاره به معضل ازدواج زودرس که گریبان گیر برخی دختران است، تصریح کرد: از مهم ‌ترین عوامل ازدواج زودرس در جامعه امروزی توجه نکردن به بعد تربیتی دانش آموزان و عدم آگاه سازی آنان و اولیای آنهاست و در این راستا باید آموزش های لازم به افراد داده شود تا بتوان از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری کرد.
وی خاطر نشان کرد: از دیگر عوامل ازدواج زودرس و افزایش طلاق بعد از آن، میتوان به پایین آمدن سطح تحمل و تاب آوری دختران امروزی و وجود تبعیض جنسیتی در خانواده ها اشاره کرد.
دکتر نسرین اقبالی رئیس کمیته علمی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری با اشاره به اینکه آمار طلاق در استان اردبیل طی چند سال اخیر افزایش چشم گیری داشته است، افزود: فرهنگسراها و آموزش و پرورش نقش مهمی در پیشگیری ازدواج های زودرس و طلاق ناشی از آن را به عهده دارند.
وی‌ تصریح کرد: علیرغم برگزاری کارگاه ها و آموزش های لازم در آموزش و پرورش، وجود برخی محدودیت ها باعث شده است که اقدامات انجام شده آنگونه که انتظار میرفت بازخورد مثبتی را در جامعه نداشته باشد.
رئیس کمیته علمی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری افزود: اگر کارگاه ها و آموزش های ما جوابگو بود نباید امروز شاهد رشد صعودی ازدواج زودهنگام نسبت به چند سال اخیر در استان بودیم.
عضو هیأت ‌علمی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: بر همین اساس برای حل این دغدغه همه دستگاه‌ها در سطح و نقش خود باید همت کنند.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1131 بار   |   دفعات چاپ: 117 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر