نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در دانشگاه محقق اردبیلی: دانشجو نباید ابزار احزاب و گروه ها باشد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۱۴ - 18:09 | 
نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: دانشجو نباید ابزاری برای احزاب و گروه ها باشد بلکه دانشجو باید خودش تصمیم بگیرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر علی مطهری طی برنامه «نگاهی به جنبش دانشجویی» در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان این مطلب افزود: دانشجو باید خودش اهل تشخیص و فکر باشد.
وی با اشاره به اینکه جنبش دانشجویی دارای نقاط ضعف و قوت است، تصریح کرد: دانشجو مصلح جامعه است و مصلح باید در گام اول خودش صالح باشد.
مطهری با اشاره به اینکه دانشجو باید نقد کند، اضافه کرد: نقد آدابی دارد که باید رعایت شود که در وهله اول باید مسلط به موضوع باشد و دوم اینکه انصاف را در نقد رعایت کرده و سوم اینکه دارای نیت خیرخواهانه باشد.
 نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نقد حد واسط بین چاپلوسی و تخریب است که در گذشته بعد چاپلوسی پررنگ بود و امروز بعد تخریب بیشتر است.
این مسئول افزود: روشن است که از نظر وحدت اسلامی در وضعیت مناسبی نیستیم و مسلمانان برادرکشی می کنند و دشمنان اسلام در آسایش به سر می برند.
مطهری گفت: انرژی ای که مسلمانان باید برای مبارزه با رژیم صهیونیستی صرف کنند، صرف مبارزه با یکدیگر می شود و بهترین الگو در زمینه وحدت اسلامی، حضرت علی (ع) است.
دکتر گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: امروز دانشگاه محقق اردبیلی میزبان یک معلم زاده و بزرگ زاده است که هیچ نسبتی با آقازادگی ندارد.
وی اظهار کرد: علی مطهری نه یک اصلاح طلب کلیشه ای بلکه حق طلب و نه یک اصولگرا بلکه حق گرا است.
صادقی با اشاره به وضعیت فعالیت های دانشجویی در دانشگاه محقق اردبیلی افزود: امروز دانشگاه محقق اردبیلی برای دانشجویان امنیت آورده است و فرسنگ ها با فضای امنیتی فاصله دارد.
دکتر محمد فیضی نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: هیچ وقت منافع استان را فدای منافع حزبی و جناحی نکرده و نخواهیم کرد.
وی با اشاره به پیگیری های مجمع نمایندگان استان اردبیل در مورد پروژه راه آهن اردبیل به میانه تصریح کرد: امروز راه آهن اردبیل- میانه به کلیدواژه پرکاربرد در مجلس شورای اسلامی تبدیل شده است.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 849 بار   |   دفعات چاپ: 160 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر