نمایشگاه کتب تخصصی و عمومی در دانشگاه آغاز به کار کرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۱۳ - 13:31 | 
نمایشگاه بزرگ کتب تخصصی و عمومی در دانشگاه محقق اردبیلی آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمد نریمانی قائم مقام رئیس و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: نفوذ کلامی بدون خواندن و نوشتن امکان ندارد و این دو پشتیبان نفوذ کلامی هستند.
وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب موجب ایجاد انگیزه برای خریدن و مطالعه است، تصریح کرد: خرید از حوادث لذتبخش است و کتاب خریدن نیز از کارهای لذتبخش است چرا که کتاب می تواند انسان را در مسیر تغییر قرار دهد.
نریمانی با اشاره به اینکه باید برگزاری نمایشگاه به خوبی تبلیغ شود، اضافه کرد: هر چیزی که خریده شود روزی از بین می رود اما کتاب ماندگار است و به انسان اطلاعات و سوادی می دهد که چیزهای دیگر قادر به انتقال آن اطلاعات به انسان نیست.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: پیشنهاد می کنم هر ماه یک مسابقه کتابخوانی و هر سال یک جشنواره ایده برتر در حوزه تشویق به مطالعه برگزار شود.
قائم مقام رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به فعالیت های کلینیک مدیریت و مرکز پژوهش های آذربایجان افزود: هر دو مرکز فعال بوده و در حوزه خود فعالیت های قابل قبولی دارند.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: باید بسترهای بیشتری برای مطالعه کتاب در دانشگاه فراهم شود.
وی با بیان اینکه نباید دانشجویان در زمان کتاب و کتابخوانی احساس کمبود کنند، افزود: کتاب بهترین ابزار برای رشد و شکوفایی دانشجویان است.
دکتر حبیب شهبازی شیران رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: این نمایشگاه در راستای منویات مقام معظم رهبری جهت ترغیب به مطالعه برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این چنین نمایشگاه هایی موجب ارتقای سطح علمی و پژوهشی دانشجویان، کارمندان و اساتید می شود.
شهبازی شیران اضافه کرد: در این نمایشگاه 4 هزار عنوان در معرض دید قرار دارد و علاقمندان می توانند با تخفیف 30 تا 40 درصد نسبت به خرید کتاب ها اقدام کنند.
وی با اشاره به مشارکت انتشارات ها در برگزاری این نمایشگاه ادامه داد:نمایشگاه از 13 تا 22 آذرماه و با مشارکت انتشارات پدیده دانش، آسمان علم، هلال نقره ای، نوآوران شریف، الماس دانش، الهام نور، آیلار و یادعارف در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود.
سید ناصر اسحاقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: اردبیل تشنه کتاب و کتابخوانی است و ما هم در ماه گذشته نمایشگاه کتاب اردبیل را برگزار کردیم.
وی اضافه کرد: سالانه 3 هزار میلیارد تومان گردش مالی کتاب در کشور است که حدود 75 درصد آن در زمینه کتاب های درسی و کمک درسی مصرف می شود. 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 839 بار   |   دفعات چاپ: 213 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر