ورود به سایت

گرامیداشت هفته ناجا و جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با کارشناسان نظام وظیفه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۱۹ - 09:10 | 

شعبات پلیس+۱۰ در دانشگاه‌های استان اردبیل مستقر می‌شود تا دانشجویان غیربومی هیچ مشکلی در این زمینه نداشته باشند.

سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: با هماهنگی های انجام شده با معاونت وظیفه عمومی، شعبه پلیس+10 از سال آتی در زمان ثبت نام دانشجویان به مدت 10 روز در دانشگاه محقق اردبیلی مستقر می شود.


دکتر ترحم مصری در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با معاونت وظیفه عمومی در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه 48 درصد دانشجویان این دانشگاه دارای جنسیت مرد هستند، گفت: از این 48 درصد نیز، حدود 66 درصد جزو مشمولان محسوب می شوند.
وی افزود: متاسفانه دانشجویان ورودی جدید در بدو ورود به دانشگاه در خصوص مراجعه به شعبات پلیس+10 در سطح شهر با مشکل مواجه می شوند و هر ساله ما بیش از 2هزار نفر دانشجوی جدیدالورود داریم لذا کمک به روان سازی فرآیندهای آنان و ارائه خدمات مطلوب تر در دستور کار دانشگاه قرار دارد.در همین راستا با هماهنگی های انجام شده با معاونت وظیفه عمومی، شعبه پلیس+10 از سال آتی در زمان ثبت نام دانشجویان به مدت 10 روز در دانشگاه محقق اردبیلی مستقر خواهد شد.
سرهنگ عالی زاده معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اردبیل نیز با بیان اینکه فراهم کردن بسترهای لازم برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید از دانشگاه آغاز شود، افزود:
یکی دیگر از برنامه‌هایی که در نظر داریم این است که فاصله بین پلیس و دانشگاه را کاهش دهیم چرا که ما با دانشگاه بیگانه نیستیم و در این میان انجام اقدامات لازم و اساسی برای پیشبرد اهداف جامعه امری لازم و ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اردبیل با تاکید بر اینکه دانشجویان به موضوع نظام وظیفه سرسری نگاه نکنند، گفت: سنوات تحصیلی طبق پیش بینی قانون برای مقاطع کاردانی 2.5 سال، کارشناسی ناپیوسته 3 سال، کارشناسی ارشد ناپیوسته 3 سال، کارشناسی پیوسته 5 سال، کارشناسی ارشد پیوسته 6 سال، دکتری تخصصی 6 سال و دکتری پزشکی پیوسته 8 سال می باشد.
وی گفت: دانشجویانی که قصد خروج از کشور برای پیاده روی اربعین حسینی را دارند، می توانند بصورت اینترنتی مراحل دریافت مجوز خروج از کشور را انجام دهند تا مشکلی برایشان پیش نیاید.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 917 بار   |   دفعات چاپ: 179 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر