برگزاری کارگاه آشنایی با روش های تدریس در دانشگاه ها در دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۱۸ - 09:08 | 
کارگاه آشنایی با روش­ های تدریس در دانشگاه ­ها و مؤسسات آموزش عالی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر فرزاد میرزایی مدیر نظارت و ارزیابی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: هدف از برگزاری این کارگاه ­ها آشنایی اعضای هیأت علمی جدید با روش­ های نوین تدریس در دانشگاه ­ها و مؤسسات آموزش عالی است.
 وی افزود: رویکرد جدید مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توجه ویژه­ به موضوع تضمین کیفیت در دانشگاه­ ها است که به همین دلیل هر ساله توسط اداره نظارت و ارزیابی دانشگاه کارگاه­ هایی برگزار می­شود.
به گفته میرزایی؛ نتایج ارزشیابی­ های اساتید طی سال تحصیلی در تبدیل وضعیت و ارتقا اعضای هیأت علمی دانشگاه تاثیر مستقیمی دارد و با توجه به اهمیت ارزیابی درونی گروه­ ها تعدادی از اعضای هیأت علمی به منظور انجام ارزیابی درونی گروه ­های آموزشی دانشگاه برای همکاری با مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی شده است.
دکتر عیسی ثمری مدرس کارگاه به ارائه روش­های تدریس مبتنی بر تضمین کیفیت پرداخت و گفت: تدریس در کلاس های درس دانشگاه ­ها باید به موضوع آموزش، پژوهش و تربیت دانشجو پرداخت.
عضو هیأت علمی گروه علوم تربیتی دانشگاه محقق اردبیلی افزود: برای انتقال مفاهیم امروزه روش­ های متعددی وجود دارد که برای اثربخشی بیشتر این روش­ها باید برای گروه­های مختلف آموزشی دوره­ هایی به طور جداگانه برگزار شود اما در اینچنین کارگاه­ هایی به موارد مشترک اثربخشی تدریس می­توان اشاره کرد.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1743 بار   |   دفعات چاپ: 126 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر