سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی: شعبه پلیس+10 از سال آتی در دانشگاه محقق اردبیلی مستقر می شود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۱۷ - 15:37 | 
سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: با هماهنگی های انجام شده با معاونت وظیفه عمومی، شعبه پلیس+10 از سال آتی در زمان ثبت نام دانشجویان به مدت 10 روز در دانشگاه محقق اردبیلی مستقر می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر ترحم مصری در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با معاونت وظیفه عمومی در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه 48 درصد دانشجویان این دانشگاه دارای جنسیت مرد هستند، گفت: از این 48 درصد نیز، حدود 66 درصد جزو مشمولان محسوب می شوند.
وی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی سالانه به طور متوسط پذیرای بیش از 2 هزار نفر دانشجوی ورودی جدید است، افزود: متاسفانه دانشجویان ورودی جدید در بدو ورود به دانشگاه در خصوص مراجعه به شعبات پلیس+10 در سطح شهر با مشکل مواجه می شوند.
مصری تصریح کرد: در همین راستا با هماهنگی های انجام شده با معاونت وظیفه عمومی، شعبه پلیس+10 از سال آتی در زمان ثبت نام دانشجویان به مدت 10 روز در دانشگاه محقق اردبیلی مستقر خواهد شد.
سرهنگ عالی زاده معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اردبیل نیز با بیان اینکه دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه در بحث تحصیلات عالیه قدم های مثبتی برمی دارند، افزود: با توجه به اینکه دانشجویان غیربومی شناختی از شهر ندارند، تصمیم گرفتیم شعبات پلیس+10 را در دانشگاه های استان مستقر کنیم که این تصمیم از سال آتی اجرایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه ما با دانشگاه بیگانه نیستیم، تاکید کرد: باید از بستر دانشگاه در خصوص موضوعات اجتماعی و حل آسیب های اجتماعی استفاده بهینه کنیم.
عالی زاده اظهارامیدواری کرد: فاصله بین پلیس و دانشگاه کاهش یابد و از ارتباط فی مابین برای پیشبرد اهداف جامعه استفاده شود.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اردبیل با تاکید بر اینکه دانشجویان به موضوع نظام وظیفه سرسری نگاه نکنند، گفت: سنوات تحصیلی طبق پیش بینی قانون برای مقاطع کاردانی 2.5 سال، کارشناسی ناپیوسته 3 سال، کارشناسی ارشد ناپیوسته 3 سال، کارشناسی پیوسته 5 سال، کارشناسی ارشد پیوسته 6 سال، دکتری تخصصی 6 سال و دکتری پزشکی پیوسته 8 سال می باشد.
وی گفت: دانشجویانی که قصد خروج از کشور برای پیاده روی اربعین حسینی را دارند، از بستر اینترنت مراحل دریافت مجوز خروج از کشور را انجام دهند تا مشکلی برایشان پیش نیاید.
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1525 بار   |   دفعات چاپ: 98 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر