رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی: دانشکده ادبیات در 43 رشته دانشجو پذیرش می کند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۶/۲۳ | 
رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: این دانشکده در 43 رشته تحصیلی و در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو پذیرش می کند.
AWT IMAGE
دکتر حبیب ابراهیم پور در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه؛ با اعلام این خبر افزود: 15 رشته در مقطع کارشناسی، 23 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 5 رشته در مقطع دکتری وجود دارد که در 7 گروه آموزشی به تحصیل می پردازند.
وی با بیان اینکه هم اکنون 2 هزار و 611 نفر دانشجو در سه مقطع مشغول تحصیل در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی هستند، ادامه داد: هزار و 795 نفر در مقطع کارشناسی، 675 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 141 نفر در مقطع دکتری در این دانشکده مشغول تحصیل هستند.
رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی یادآور شد: 72 نفر عضو هیات علمی در دانشکده ادبیات و علوم انسانی مشغول تدریس هستند.
به گفته ابراهیم پور، 18 نفر از اساتید دارای مرتبه علمی دانشیاری، 46 نفر از اساتید دارای مرتبه علمی استادیاری و 8 نفر از اساتید دارای مرتبه علمی مربی هستند.
رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: 11 نفر از اساتید در گروه باستان شناسی و تاریخ، 11 نفر در گروه الهیات و علوم سیاسی، 6 نفر در گروه هنر، 11 نفر در گروه زبان های خارجی، 6 نفر در گروه زبان و ادبیات فارسی، 11 نفر در گروه مدیریت و اقتصاد و 16 نفر در گروه جغرافیا تدریس می کنند.
ابراهیم پور اضافه کرد: رشته های باستان شناسی، جغرافیا و برنامه ریزی شهری، زبان و ادبیات فارسی و جغرافیای طبیعی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و رشته های ادیان و عرفان، مدیریت، علوم سیاسی، زبان و ادبیات عربی، تاریخ و آموزش زبان انگلیسی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و رشته هنر در مقطع کارشناسی در دانشکده ادبیات و علوم انسانی تدریس می شود.
وی با اشاره به امکانات دانشکده ادبیات و علوم انسانی تصریح کرد: کتابخانه تخصصی علوم انسانی، آزمایشگاه جغرافیا، اتاق حکمت و فلسفه و کتابخانه شیخ صفی الدین اردبیلی از جمله امکانات این دانشکده هستند.
رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: این دانشکده آماده است تا به نهادهای دولتی و غیردولتی در زمینه کتاب های تخصصی، کارگاه های آموزشی تخصصی، ارائه مشاوره های تخصصی در قالب رشته های موجود، مشارکت در کارگاه ها و کمیته های تخصصی سازمان هاخدمات ارائه دهد.


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 1535 بار   |   دفعات چاپ: 122 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر