آمادگی دانشگاه محقق اردبیلی برای بزرگداشت ایام محرم

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۶/۲۲ - 15:35 | 
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی از آمادگی این دانشگاه برای بزرگداشت ایام محرم خبر داد.
AWT IMAGE
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه از برنامه ریزی برای آمادگی دانشگاه محقق اردبیلی برای بزرگداشت دهه اول محرم خبر داد و افزود: به فضل الهی و با هماهنگی هیات امنا و مسئولان فرهنگی دانشگاه، برنامه های مسجد دانشگاه در محرم سالجاری نسبت به سال گذشته باشکوه تر برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه طبق سنوات گذشته از چند روز ماه به محرم، مسجد دانشگاه آماده شده و سیاه پوش خواهد شد، افزود: یک روز قبل از آغاز ماه محرم نیز مراسم طشت گذاری در مسجد دانشگاه برگزار خواهد شد.
حسنی با بیان اینکه مراسم عزاداری و سخنرانی بعد از نماز ظهر و عصر در دهه اول ماه محرم با حضور سخنرانان و مداح برجسته ویژه کارمندان، اساتید و دانشجویان در مسجد دانشگاه برگزار خواهد شد، تصریح کرد: امسال دسته عزاداری دانشگاه متفاوت از سال های گذشته برگزار خواهد شد؛ بدین ترتیب که همه دانشگاه ها در یک کاروان با محوریت دانشگاه محقق اردبیلی در بازار اردبیل به عزاداری پرداخته و همزمان با اذان، نماز ظهر و عصر اقامه خواهد شد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی از برنامه ریزی برای تهیه و توزیع بروشور محتوی پیام های عاشورا در دانشگاه خبر داد و گفت: همچنین پیام هایی از نهضت حسینی و قیام عاشورا در تلویزیون مسجد دانشگاه پخش خواهد شد.
وی از اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در خصوص مبارزه با خرافات و بدعت های مرسوم محرم توسط دانشگاهیان برای عموم مردم جامعه خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین دانشگاهیان برای بهره مندی از فیوضات عزاداری روزهای تاسوعا و عاشورا، در برنامه های عمومی عزاداری در سطح شهر حضور خواهند داشت.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1447 بار   |   دفعات چاپ: 103 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر