معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی: شعار هر رشته یک انجمن علمی در دانشگاه محقق اردبیلی تحقق می یابد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۶/۲۱ | 
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: شعار هر رشته یک انجمن علمی در دانشگاه محقق اردبیلی تحقق می یابد.
AWT IMAGE
دکتر عباس فنی اصل در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه عملکرد حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی طی سنوات اخیر را تشریح کرد.
وی با بیان اینکه در دو سال گذشته فعالیت ها، تشکل ها و نشریات متناسب با تعداد دانشجویان و دانشگاه شده است، گفت: تعداد انجمن های علمی با شعار هر رشته یک انجمن علمی تحقق می یابد.
فنی اصل با بیان اینکه در حال حاضر 18 کانون فرهنگی و هنری در دانشگاه فعال بوده و 23 عنوان کلاس هنری و مهارت آموزی در این حوزه برگزار می شود، افزود: طی یک سال گذشته تشکل های اسلامی نیز به صورت گسترده در دانشگاه فعالیت می کنند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه بیش از 50 اردوی داخل و خارج استانی توسط این حوزه برگزار شده است، تصریح کرد: همچنین دانشگاه طی دو سال اخیر بیش از 100 مقام منطقه ای و کشوری کسب کرده است که در نوع خود بی نظیر است.
وی از سوق دادن فعالیت های فرهنگی دانشگاه به دانشکده ها و خروج از حالت متمرکز خبر داد و گفت: این کار موجب پویایی و تحرک دانشکده ها شده و مسئولین و کارکنان دانشکده ها احساس مسئولیت می کنند.
عضو هیات رئیسه دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در حوزه تربیت بدنی علاوه بر تجهیز امکانات و آماده سازی اماکن ورزشی، به صورت قوی فعال هستیم، گفت: در سالجاری بیش از 65 نفر از دانشجویان در مسابقات مختلف صاحب مدال شده و در مسابقات کشتی فرنگی و آزاد نیز مقام اول منطقه را کسب کرده ایم.
وی از برگزاری اردوهای ورزشی و کوهنوردی به صورت فعال خبر داد و گفت: گروه کوهنوردی دانشگاه علاوه بر صعود به قله سبلان و سایر قلل کشور، در آینده نزدیک به قله ای در کشور گرجستان صعود خواهند کرد.
فنی اصل با تاکید بر توجه ویژه به کیفیت غذا، افزود: سال گذشته نوع برنج تغییر یافت و تنوع غذایی افزایش یافت. همچنین توزیع غذا در خوابگاه ها برای اولین بار در سالجاری اتفاق افتاد. تجهیز آشپزخانه سلف دانشگاه نیز با اعتبار بالغ بر 200 میلیون تومان در سالجاری انجام شد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه مراحل اداری ایجاد رستوران خصوصی در دانشگاه نیز طی شده است، تصریح کرد: انتظارات دانشگاه و شرکت داوطلب مورد بررسی و تصویب قرار گرفته است که انتظار می رود این رستوران در آینده نزدیک ایجاد و ارائه خدمات نماید.
وی از زیباسازی خوابگاه های خودگردان طی سال گذشته خبر داد و گفت: همچنین خوابگاه خودگردان برادران با امکانات کافی به نزدیک دانشگاه منتقل شد. در داخل دانشگاه نیز زمینه ای فراهم شد تا برای 100 نفر از دانشجویان خواهر خوابگاه دولتی ارائه شود و  30 نفر نیز به ظرفیت خوابگاه دولتی برادران افزوده شود.
فنی اصل از تعمیرات خوابگاه های اولویت دار با اختصاص 500 میلیون تومان خبر داد و گفت: در بدو ورود کلیه دانشجویان به دانشگاه خوابگاه دانشجویی ارائه می شود و جای هیچگونه نگرانی نیست.
عضو هیات رئیسه دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه یک مرکز نیکوکاری جهت رفع نیازهای دانشجویان نیازمند در دانشگاه تاسیس شده است، افزود: همچنین برای دانشجویان نیازمند در داخل دانشگاه کار تعریف شده  و حقوق ماهیانه دریافت خواهند کرد.
وی با تاکید بر اینکه انجام این امور موجب کاهش آسیب های اجتماعی در دانشگاه شده است، تصریح کرد: برای این امر بودجه مناسب نیز توسط وزارت علوم اختصاص یافته است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به تفاهم نامه دانشگاه با کمیته امداد، گفت: طبق این تفاهم نامه مقرر شده است تا تمامی صندوق های صدقه موجود در دانشگاه، توسط خود دانشگاه باز شده و پول آنها صرف نیازمندان داخل دانشگاه شود.
فنی اصل افزود: امسال نزدیک یک میلیارد تومان در بخش های مختلف دانشجویی اعتبار جذب شده و درآمد تابستانی نیز 300 درصد افزایش یافته است.
عضو هیات رئیسه دانشگاه محقق اردبیلی از برنامه ریزی برای ایجاد زمین چمن مصنوعی در محوطه خوابگاه خواهران دانشگاه خبر داد و تصریح کرد: فاز اول یادمان شهدای دانشگاه نیز تا پایان مهرماه سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه کارگاه های مختلفی در بخش مشاوره در دانشگاه برگزار شده است، افزود: همچنین مشاوران تخصصی در موضوعات اخلاقی، علمی، ازدواج، مذهبی و غیره در خوابگاه های دانشجویی حضور می یابند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون 500 برنامه فرهنگی در دانشگاه اجرا شده است، خاطرنشان کرد: در همین راستا تنوع برنامه ها افزایش یافته است و سعی می کنیم با قدرت و دقت هر چه بیشتر بر کیفیت برنامه ها افزوده شود.
فنی اصل همچنین از برگزاری مراسم استقبال از ورودی های جدید طی مهرماه سالجاری خبر داد.


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 1364 بار   |   دفعات چاپ: 126 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر