انعقاد تفاهم نامه همکاری های علمی و تحقیقاتی دانشگاه محقق اردبیلی و شرکت آب منطقه ای اردبیل

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۵/۲۲ - 13:42 | 
تفاهم نامه همکاری های علمی و تحقیقاتی دانشگاه محقق اردبیلی و شرکت آب منطقه ای اردبیل در زمینه مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE منعقد شد.
AWT IMAGE
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، پروفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم انعقاد این تفاهم نامه همکاری با بیان اینکه در دانشگاه محقق اردبیلی طی سال های اخیر در بحث ارتباط با صنعت جهش خوبی داشته است، گفت: در بحث انعقاد قرارداد و تفاهم نامه های بین سازمانی نیز جهش خوبی را نسبت به سال های گذشته داشته ایم.
صادقی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی به طور متوسط هر هفته دارای یک جهش مثبت و رو به جلو است، افزود: در خصوص مباحث فرهنگی و پژوهشی شاهد موفقیت های چشمگیر در دانشگاه بوده ایم.
وی گفت: هدف این تفاهم نامه بهره مندی و استفاده متقابل از توانمندی های علمی، تخصصی و تجربی دانشگاه در جهت ارتقای دانش تخصصی و افزایش مهارت نیروی انسانی در راستای مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE مطالعه و اجرای پروژه ها با رویکرد مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و  HSE، مدیریت یکپارچه بر منابع آب و استفاده از فناوری های نوین و به روز منابع آب در مدیریت ستادی و محلی است.
صادقی تصریح کرد: این تفاهم نامه چارچوب کلی همکاری های علمی و تخصصی بین دانشگاه و شرکت را در زمینه های مختلف مشخص می نماید.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی به بهره گیری از توان و ظرفیت علمی گروه های پژوهشی دانشگاه جهت نیازسنجی، تعریف و انجام طرح های تحقیقاتی شرکت آب منطقه ای تاکید کرد.
وی اظهارامیدواری کرد: این تفاهم نامه بتواند با هم افزایی توان موجود در بین اساتید دانشگاه و دفتر مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE، میزان اطمینان خدمت رسانی به مردم عزیز کشور جمهوری اسلامی ایران را افزایش داده و موجب ارتقای امنیت، قدرت و اقتدار ملی و استانی گردد.
مهندس اصغر سلیمان زاده مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه ای استان اردبیل نیز با بیان اینکه در وزارت نیرو سه شرکت در خصوص مسائل آب مسئول هستند، گفت: شرکت آب منطقه ای، شرکت آب و فاضلاب شهری و شرکت آب و فاضلاب روستایی این سه شرکت هستند که متولی اصلی آب در سطح استان ها وزارت نیرو بوده و آنرا به شرکت آب منطقه ای تفویض کرده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر در حال هزینه کرد یک میلیارد دلار برای طرح های آبی مرزی از صندوق توسعه ملی در سطح استان هستیم، افزود: پروژه های بسیاری از جمله سدها و شبکه ها در سطح استان در حال انجام است که اعتقاد داریم در این پروژه ها باید ارتباط قوی با دانشگاه داشته باشیم.
سلیمان زاده ارتباط صنعت با دانشگاه را اولویت اساسی شرکت آب منطقه ای استان عنوان و تصریح کرد: برای حل مشکلات حوزه آب در استان اردبیل نیازمند کمک اساتید دانشگاه هستیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل تاکید کرد: برخورد علمی با بحران توسط اساتید دانشگاه برای ما حائز اهمیت ویژه است.
پروفسور محمد نریمانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه ارتباط با شرکت آب منطقه ای نمود واقعی ارتباط دانشگاه با صنعت است، گفت: در حال حاضر بیش از 50 تفاهم نامه همکاری با دستگاه های اجرایی داریم.
وی اظهارامیدواری کرد: این تفاهم نامه با موضوع مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE باعث توسعه همکاری های پژوهشی بین دانشگاه محقق اردبیلی و شرکت آب منطقه ای استان باشد.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1268 بار   |   دفعات چاپ: 104 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر