استاندار اردبیل: دانشگاه ها ظرفیت بسیار مطلوبی برای رشد و توسعه استان دارند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۳/۲۸ | 

استاندار اردبیل گفت: دانشگاه ها ظرفیت بسیار مطلوبی برای رشد و توسعه استان دارند.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر مجید خدابخش در دهمین نشست با اساتید دانشگاه های استان اردبیل با موضوع «گردشگری و ورزش» در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دانشگاه ها باید در زمینه اشتغال، سرمایه گذاری و توسعه کمک کنند، گفت: در حال حاضر اولویت استان سرمایه گذاری و اشتغال است.

وی همچنین به ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه استان تاکید کرد.

خدابخش با بیان اینکه گردشگری به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه استان است، افزود: سریع ترین راه ایجاد اشتغال نیز گردشگری است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه دانشگاه ها ظرفیت بسیار مطلوبی برای رشد و توسعه استان دارند، اضافه کرد: اساتید دانشگاه می توانند آمادگی خود را برای تهیه شرح خدمات شهرستانی و استانی اعلام کنند؛ چراکه امسال اعتبار بسیار خوبی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان وجود دارد.

پروفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه اولین همایش علمی و اجرایی اتحادیه دانشگاه های آسیای میانه در آبان ماه سالجاری در اردبیل برگزار خواهد شد، گفت: در کنار این همایش، نشست بین المللی سازی آموزش عالی نیز برگزار خواهد شد.

وی افزود: زبان فارسی نیز  به مجموعه زبان های رسمی این اتحادیه افزوده شده است.

صادقی با بیان اینکه سال 1397 چهلمین سال تاسیس دانشگاه محقق اردبیلی است، ادامه داد: به همین مناسبت سال 1397 سال برگزاری مراسمات، جشن‌ ها، کنگره‌ ها و همایش های مختلف در دانشگاه محقق اردبیلی خواهد بود.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه این دانشگاه، دانشگاه بالغی است؛ چراکه دارای 29 نفر استاد تمام و بیش از 100 نفر دانشیار است، تصریح کرد: این نکته نیز قابل توجه است که امتیاز اساتید در هنگام ارتقا، خیلی بیشتر از کف امتیازات برای ارتقا هستند.

پروفسور محمد نریمانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به پیشنهادات جلسه اول موضوع «گردشگری و ورزش»، گفت: در جلسه گذشته موضوعاتی همچون قابلیت های گردشگری استان به ویژه توریسم ورزش، مستندسازی با زبان انگلیسی با همکاری دانشگاه محقق اردبیلی و میراث فرهنگی، ضرورت حضور در شبکه جهانی اینترنت برای معرفی قابلیت های استان، معرفی رویدادهای مهم در اینترنت، ضرورت زیباسازی شهری و فراهم سازی امکانات ورزشی استاندارد برای میزبانی مسابقات آسیایی و جهانی پیشنهاد شد.

وی با بیان اینکه پیشنهاد می شود همایش ملی گردشگری مهرماه سالجاری با مشارکت میراث فرهنگی و شهرداری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شود، افزود: این همایش می تواند با تاکید بر جاذبه های گردشگری و معرفی استان و همچنین بدست آوردن یافته هایی که می توانند به گسترش و رونق گردشگری کمک کنند، برگزار شود.

حمید لطف اللهیان شهردار اردبیل نیز با اشاره به مسائل انضباط شهری، گفت: در این خصوص دارای قوانین محکمی هستیم و شهرداری مکلف به جمع آوری سد معبر و اقدامات موثر در برقراری انضباط شهری است.

لطف اللهیان تاکید کرد: شهرداری می تواند با قوانین محکم در خصوص انضباط شهری بسیار محکم عمل کند، ولی رکود اقتصادی مانع این ورود جدی شده است.

وی با بیان اینکه زیباسازی و مبلمان شهری دارای مفهوم چند بعدی است، گفت: اقدامات جدی در راستای مبلمان شهری و اینکه شهر به سمت توسعه هدایت شود، انجام شده است.

شهردار اردبیل با بیان اینکه کاشت نهال می تواند در افزایش سرانه فضای سبز شهری موثر واقع شود، افزود: سال گذشته 20 هکتار به سرانه فضای سبز اردبیل افزوده شده است.

لطف اللهیان با بیان اینکه سال گذشته 30 هزار اصله نهال در سطح شهر اردبیل کاشته شده است، ادامه داد: امسال نیز 50 هزار اصله نهال در سطح شهر اردبیل کاشت خواهیم کرد که تا به امروز حدود 25 هزار اصله کاشته شده که 5 هزار اصله آن در شورابیل بوده است.

وی گفت: امروز در شهر اردبیل بیش از 200 پروژه با اعتباری نزدیک به 200 میلیارد تومان در حال اجراست.

گفتنی است در ادامه تعدادی از اساتید به ارائه دیدگاه ها و راهکارهای خود پیرامون توسعه استان در بخش گردشگری و ورزش پرداختند.

AWT IMAGEکد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 1333 بار   |   دفعات چاپ: 111 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر