نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل: دانشگاه ها برای آشنایی دانشجویان با قرآن فعال تر باشند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۲۶ | 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: دانشگاه ها رویکردی داشته باشند تا دانشجویان آشنایی بیشتری با قرآن و مفاهیم آن داشته باشند.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، آیت الله سیدحسن عاملی در مراسم شبی با قرآن در مسجد دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه رابطه بین انسان و خدا بهترین سرمایه نزد انسان است، گفت: خداوند در هر آیه از قرآن شاهکار کرده است و در این راستا باید به فصاحت قرآن توجه ویژه داشته باشیم.

عاملی با بیان اینکه از جهت استخدام کلمات، حروف و اوزان در قرآن باید صحبت شود، افزود: قدرت حمل معنا در زبان عربی بسیار استثنا است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قرآن صورت کتبی انسان کامل است، تصریح کرد: قرآن برای کسانی که آنرا انتخاب کرده اند، به ارث گذاشته شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل با بیان اینکه قرآن نظام تربیتی خاصی دارد، خاطرنشان کرد: اگر انسان در چارچوب آن نظام تربیتی رشد پیدا کند، قطعا به مرتبه اعلایی می رسد.

امام جمعه اردبیل با طرح این سئوال که چرا جامعه از این سرمایه ارزشمند بی بهره شده است؟، تاکید کرد: در دانشگاه برای توسعه و گسترش مفاهیم قرآنی کلاس ها و دوره های بیشتری برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن، گفت: دانشگاه ها رویکردی داشته باشند تا دانشجویان آشنایی بیشتری با قرآن و مفاهیم آن داشته باشند.

گفتنی است قرائت قرآن توسط رضا محمدپور قاری بین المللی، اجرای تواشیح توسط گروه مشکات و تجلیل از فعالان کانون قرآن و عترت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی از دیگر بخش های این مراسم بود.کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 1337 بار   |   دفعات چاپ: 102 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر